gamerpazar-sell-banner
Nvidia ShadowPlay Kullanarak Oyununuzu Nasıl Kaydedersiniz
Nvidia ShadowPlayOyun Haberleri

Nvidia ShadowPlay Kullanarak Oyununuzu Nasıl Kaydedersiniz

Bir Nvidia ekran kartına sahipseniz, piyasadaki en iyi oyun kayıt çözümlerinden biri olan Nvidia ShadowPlay'i kullanabilirsiniz. Nvidia GeForce Experience ile yerleşik olarak gelen bir yazılım özelliğidir. Bu yazılım, stok Nvidia sürücülerinizle birlikte indirilebilir, bu da işleri son derece kolaylaştırır.

Nvidia ShadowPlay

Genel olarak, oyun kaydı aşırı derecede kaynak gerektiren bir iştir. Bütçe odaklı bir donanımda oynuyor ve kayıt yapıyorsanız, oyunda önemli ölçüde performans kaybı ve FPS sorunları yaşama şansınız oldukça yüksektir. Neyse ki, Nvidia ShadowPlay burada bir fark yaratabilir.

Nvidia'nın ShadowPlay'i, GPU'larının içindeki yerleşik NVENC kodlayıcıyı verimli bir şekilde kullanır. Bu kodlayıcı, kayıt ve akış yükünü GPU'nuzdan alan ayrı bir donanımdır. Nvidia ShadowPlay'den alınan kayıtlar mükemmeldir ve önemli anlarınız ve oyun videolarınız için kullanılabilir. Nvidia ShadowPlay ayrıca ekran görüntüsü alma, oyun kaydetme ve hatta canlı yayın yapma gibi çok sayıda özellik sunar.

Bir yayıncıysanız veya yalnızca yayın yapmak dışındaki amaçlar için oyunu kaydetmek istiyorsanız, aşağıda listelenen adımları izleyin.

Nvidia ShadowPlay

1) Henüz kurulu değilse, Nvidia GeForce Experience'ı indirin. Yazılım, grafik sürücülerinizden aynı anda veya https://www.nvidia.com/en-in/geforce/geforce-experience/download/ adresinden ayrı olarak indirilebilir.

2) İşletim sisteminizde Nvidia GeForce Experience'ı açın.

3) Sağ üstteki Ayarlar'a (dişli simgesi) tıklayın. Genel bölümünde, OYUN İÇİ YERLEŞİM seçeneğini bulacaksınız. ShadowPlay'i açmak için Değiştir düğmesine tıklayın.

4) Nvidia ShadowPlay Overlay'i açmak için varsayılan kısayol tuşu Alt+Z'dir.

5) Bindirmenin içine girdikten sonra, kayıtlarınızı belirli bir konuma kaydetmeyi seçebilirsiniz. Açılır pencerenin sağ alt kısmındaki ayarlar simgesine tıklayın ve istediğiniz dosya konumunu seçin.

6) Oyununuzu kaydetmek için iki seçeneğiniz vardır. Bunlar Kayıt ve Anında Yeniden Oynatmadır.

7) Kayıt özelliği ile istediğiniz gibi kayıt yapmayı seçebilirsiniz. Eksiksiz bölümlerin kaydedilmesi, kurgulama sırasında size özgürlük verir ve öne çıkan oyun çekimleri için daha uygundur. Başlat'a tıkladığınızda, siz Durdur'a basana kadar kayda devam edecektir. Kayıt kalitesini de ayarlamayı seçebilirsiniz. Kayıt'a, ardından Ayarlar'a tıklayın ve şimdi Kalite'yi temel seçenekle değiştirin veya istenen bit hızını seçin.

8) Anında Yeniden Oynatma özelliği, harika bir kavrama gibi belirli klipleri kaydetmek için harikadır. Bu özelliği kullanmadan önce ayarlarını yapılandırmanız önerilir. "Anında Yeniden Oynatma" - "Ayarlar" üzerine tıklayın - Video Yakalama ayarlarına girdikten sonra, Anında Yeniden Oynatma Uzunluğunu uygun şekilde değiştirin. Ayrıca, özelliklerinize ve kullanılabilir depolama alanınıza göre kaliteyi değiştirin.

9) Şimdi, Anında Yeniden Oynatmayı "Açmanız" yeterlidir. Yani, bir dahaki sefere montajda olmaya değer harika bir oyun yaptığınızda, sadece "Kaydet"e tıklayın veya "Alt+F10" kısayol tuşuna basın.

10) Artık oyununuzu Nvidia ShadowPlay ile kaydetmeye hazırsınız.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler