gamerpazar-sell-banner
Oyun için Nvidia Reflex Nasıl Etkinleştirilir ve Kullanılır
NvidiaOyun Haberleri

Oyun için Nvidia Reflex Nasıl Etkinleştirilir ve Kullanılır

2020'de Nvidia, PC ile ona bağlı tüm çevre birimleri arasındaki giriş gecikmesini azaltmak için tasarlanmış yeni bir teknoloji olan Nvidia Reflex'i duyurdu. Daha düşük giriş gecikmesi, e-spor oyuncularının daha rekabetçi bir şekilde oynamasına yardımcı olur ve kullanıcının girişi ile sistemin buna yanıt vermesi arasında daha kısa süre olduğundan (genellikle 25 milisaniyeden az) reaksiyon sürelerini iyileştirir.

İki tür gecikme vardır: sistem gecikmesi ve ağ gecikmesi. Ağ gecikmesi, daha iyi bir internet planı alarak veya fiber bağlantıya geçerek azaltılabilir. Çeşitli sistem gecikmesi, çevre birimi gecikmesi, oyun gecikmesi, oluşturma gecikmesi, bilgisayar gecikmesi ve ekran gecikmesi türleri olsa da, Nvidia Reflex genel olarak sistem gecikmesini azaltmaya yardımcı olarak oyun deneyimini geliştirir.

Nvidia Reflex

Nvidia Reflex kullanarak oyun performansını artırma

Nvidia Reflex oyununuz üzerinde çalışmak için bazı ön koşullar gerektirir. Öncelikle, teknolojiyi destekleyen bir Nvidia GPU'ya ihtiyacınız var. Şirket, GeForce GTX 900 serisine dayanan uyumlu GPU'lara sahiptir, bu nedenle bir GeForce GPU'nuz varsa, büyük olasılıkla uyumludur.

İkincisi, teknolojinin geliştiriciler tarafından oyunlarında uygulanması gerekir. Maalesef tüm oyunlarda çalışan bir yazılım kullanılarak açılabilen bir ayar değil. Oynadığınız oyunun uyumlu olup olmadığını görmek için Nvidia tarafından yayınlanan desteklenen oyunlar listesine bakmanız gerekir.

Oyununuzda bu teknolojiyi etkinleştirmek için şu adımları izlemeniz gerekir:

Sürücülerinizi güncelleyin: En son Nvidia sürücülerinin yüklenmesi gerekir. Bunlar, GPU modelinizi resmi web sitesine koyarak veya indirdiyseniz GeForce Experience aracılığıyla indirilebilir. Bu adımı tamamladıktan sonra PC'nizi yeniden başlatın. Düşük Gecikme Modunu Açın: En son sürücüleri kurduktan sonra, masaüstünde sağ tıklayıp "Nvidia Control Panel" seçeneğine tıklayarak Nvidia Control Panel'e gitmeniz gerekiyor. Soldaki "3D Ayarları" altındaki "3D Ayarlarını Yönet"e gidin, Global Ayarlar sekmesi altındaki "Düşük Gecikme Modu"nu bulun, "Ultra" olarak değiştirin ve uygula'ya tıklayın. Oyun içi ayarları değiştirin: Valorant'ı örneğin (Nvidia Reflex destekli bir oyun), sağ üstte bulunan ayarlar ikonuna tıklayıp "Ayarlar" seçeneğine tıklayarak oyunun ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Video sekmesine gidin, aşağı kaydırın ve "Nvidia Reflex Low Latency" ayarını "On + Boost" konumuna getirin.

Nvidia Reflex

Yukarıdaki adımları izledikten sonra, daha düşük giriş gecikmesi ve daha hızlı tepki süreleri fark edebilirsiniz. Teknoloji, oyunun video ayarlarına gidilerek diğer oyunlarda da açılabilir. Kullanıcıların, yalnızca oyun tam ekran modundayken çalıştığı konusunda bilgilendirilmeleri gerekir.

Oyun teknolojiyi desteklemiyorsa veya uyumlu bir GPU'nuz yoksa, sistem gecikmesini başka çeşitli yöntemlerle azaltabilirsiniz. Bazı yöntemler, çevre birimlerinizin yoklama oranını artırmayı, VSync'i kapatmayı, G-Sync/FreeSync'i etkinleştirmeyi veya yüksek yenileme hızına sahip bir monitör almayı içerir.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler