gamerpazar-sell-banner
Oyun Oynarken Karşılaşabileceğiniz En Sinir Bozucu 5 Şey
Oyun Haberleri

Oyun Oynarken Karşılaşabileceğiniz En Sinir Bozucu 5 Şey

Oyun endüstrisi son yirmi yılda çok yol kat etti ve milyonlar tarafından benimsenen bir hobi. Raporlara göre, dünya çapında 3,24 milyardan fazla oyuncu var ve bu da oyun endüstrisini müzik ve film endüstrilerinin toplamından daha büyük yapıyor.

Doğal olarak oyunseverlerin nefret ettikleri şeylerle karşılaşmak istemedikleri şeyler oluyor çünkü oyun oynamak, kafalarını kaybetmemek ve rahatlamak, eğlenmek için edindikleri bir hobi.

1. Lag Problemleri

Bu, her oyuncunun en az bir kez karşılaştığı bir şeydir. Performansınız düşerken ve takım arkadaşlarınız sizi suçlarken bu, oyun deneyiminin en öfkelendiren kısmıdır. En iyi oyun bilgisayarına sahip olsanız bile, bazen internet bağlantısı harekete geçerek ping'i artırır, bu da tepki sürelerinizin artması anlamına gelir ve çekimlerinizi kaçırmaya başlarsınız.

Diğer zamanlarda PC gecikmeye başlar, oyun takılmaya başlar ve FPS düşer. Çevrimiçi oyun oynamak her zaman mükemmel değildir ve gecikme, herkesin kabul ettiği ve deneyimlerinin bir parçası haline getirdiği bir şeydir.

Lag Problemleri

2. Toxic Oyuncular

İster kendi takımınızda ister rakiplerinizde olsun, çevrimiçi oyun oynarken etrafınızda istemediğiniz birkaç insan türü vardır.

Hile Yapanlar: Rakip takımda size oyunu oynama şansı bile vermeyen bir hilecinin olması asla keyifli bir deneyim değildir. Bir hileci, önümüzdeki 45 dakika boyunca kilitlendiğiniz bir oyunu mahvedebilir ve bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Takımınızda bir hileci olsa bile, bu haksız bir maç haline geldiğinden tüm eğlencesi kaçar ve tek yapabileceğiniz o kişiyi şikayet etmek olur.

İstismar edenler: Bir avantaj elde etmek için çok oyunculu bir oyundaki aksaklıklardan yararlanan kullanıcılar, bir hedefe doğru çok çalışan herkesin deneyimini mahveder.

Kampçılar: Kamp yapmak meşru bir oyun stili olsa da, hızlı tempolu bir oyunda maç boyunca tek bir noktada oturan ve sizi şüphesiz öldüren bir kampçıyı kimse sevmez.

Reşit olmayan oyuncular: Son derece rekabetçi oyunlarda, küçük çocuklar uygun değildir ve çevrimiçi bir maçta bir tanesine rastladığınızda, başa çıkılması gereken bir sıkıntı haline gelir.

Toxic Oyuncular

3. İnternet Kesintisi

Yoğun bir çevrimiçi maç sırasında elektrik kesilirse veya internet bağlantısı kesilirse, bu sizi her zaman hazırlıksız yakalayan bir şeydir. Bir elektrik kesintisi olduğunda, yapılabilecek tek şey geri gelene kadar beklemek olduğundan, oyuncular kendilerini tamamen çaresiz hissederler.

İnternet bağlantısı kesildiğinde modemi yeniden başlatmak en iyi seçenektir.

 İnternet Kesintisi

4. Oyundan Soğutan Buglar

Bazen bir hikaye oyununda, oyunu bozan bir bug gerekli eylemi yapmanızı engellediği için ilerleyemeyeceğiniz bir seviyeyle karşılaşırsınız. Bu hatalar bazen kaydetme dosyasını bile bozabilir ve sizi oyunu baştan yeniden başlatmaya zorlayabilir, ancak diğer zamanlarda tek gereken, sinir bozucu hatayı düzelten bir oyunu yeniden başlatmaktır.

Oyun geliştiricileri genellikle bu tür hataları tamamen ortadan kaldıran bir düzeltme yayınlar.

Oyundan Soğutan Buglar

5. Pay to Win veya Pay to Skip

Ayrıca, kazanmak için öde mikro dönüşümleri olmamalıdır, bu nedenle belirli bir oyun içi öğeyi satın almak, öğeye sahip olmayan birine göre size net bir avantaj sağlayacaktır. Bu, birçok kullanıcıyı para harcamaya ve yapamayanları acı çekmeye zorlar.

Ancak oyun geliştiricileri, topluluktan çok fazla tepki gördükleri için bunu yapmayı büyük ölçüde bıraktı.

Pay to Win veya Pay to Skip

 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler