gamerpazar-sell-banner
PS5 Oyun Önerisi
Oyun HaberleriPS5

PS5 Oyun Önerisi

PS5 için oyun önerileri, kişisel tercihlere ve ilgi alanlarına göre değişebilir, ancak genel olarak popüler ve beğenilen bazı PS5 oyunlarını aşağıda bulabilirsiniz;

Elden Ring

Elden Ring

Elden Ring'i bu kadar anıtsal bir oyun haline getiren her şeyi kısa bir tanıtım yazısına sığdırmak zor ama deneyelim: her şeyin özünde Elden Ring'in inanılmaz özgürlük ve keşif duygusu var. Elden Ring'den daha büyük, Elden Ring'den daha güzel ve açıkçası Elden Ring'den daha iyi çalışan açık dünya oyunları var , ancak çok azı onun kadar sağlam veya ödüllendirici.

Arasındaki Topraklar, yer altı mezarlarına, zindanlara, mağaralara, kalelere, kalelere, kulelere, hatta tüm yeraltı şehirlerine giden dallanan yollarla olumlu bir şekilde doludur ve her birinin içinde, anında öldürme ile tuzakla dolu bir mahzenden bir tür benzersiz meydan okuma vardır. Elden Ring'in birçok fantastik boss dövüşünden birine doğru her yokuştan aşağı koşan savaş arabaları. Tüm bunların en iyi yanı, ister yeni bir büyü, çağrı, silah veya donanımınızı yükseltmenizi sağlayan malzeme olsun, her mücadelenin, zorluk eğrisini lehinize çevirebilecek kendi cömert ödülüyle birlikte gelmesidir.

God Of War Ragnarök

God Of War Ragnarök

God of War Ragnarök, PS5'te ilk olarak hangi oyunu oynaması gerektiğini soran herkese tavsiye edilebilecek en kolay oyunlardan biridir. Oynanış, aile, ergenlik ve kendini bırakmaya dair yürek ısıtan bir hikayeyle birbirine bağlanan savaş, bulmaca çözme ve keşfetmenin son derece tatmin edici bir birleşimidir. Hikayesi, oynanışı, müzikleri ve oyunun hemen hemen her parçası, amiral gemisi bir PlayStation oyununa ilişkin beklentileri ustaca karşılayacak şekilde doruğa çıkıyor. Bazıları oyunun belirli bölümlerindeki ilerleme hızıyla ilgili sorun yaşayabilir ancak Kratos ve Atreus'un destanının bir sonraki bölümü yürekten, çekicilikten ve mizahla dolu.

The Last of Us Part 1

The Last of Us Part 1

The Last of Us Part I, Naughty Dog'un ilk olarak 2013'te anlatıldığı hikayeyi deneyimlemenin tartışmasız en iyi yoludur. The Last of Us'ın inanılmaz ve duygusal bir hikayesi var ve güncellenen teknoloji, en dokunaklı sahnelerin bile en yakın sahneye yansıtılmasına olanak tanıyor. PS5'in DualSense denetleyicisinin kullanımı aynı zamanda temel oynanışı da büyük ölçüde geliştiriyor ve denetleyicinin bugüne kadar neler yapabileceğinin en iyi örneklerinden biri. Yakın dövüş silahlarından ateşli silahlara kadar kullanılan her silahta hissedebileceğiniz dokunsal geri bildirim ve yağmur helosunun yağması hissi gibi çevresel etkilerin sizi bu harap ve ıssız dünyaya sürüklemesi. Sadece bu da değil, DualSense özellikleri de erişilebilirlik açısından harika bir araç oldu; kontrol cihazının dokunsal geri bildirimini kullanarak oyuncuların karşılaştıkları her şeyi fiziksel etkileşim yoluyla veya diyalog alışverişinde olduğu gibi duyarak hissetmelerine olanak tanıyor.

Spider-Man: Miles Morales

Spider-Man: Miles Morales

Tam anlamıyla bir devam filmi olmasa da, bu bağımsız genişleme paketi Peter Parker'ı tatile gönderiyor ve genç örümcek çırağı Miles Morales'i New York'la ilgilenmeye bırakıyor. Insomniac'ın ilk oyununun sağlam temelleri üzerine inşa edilen New York, karla, tatil neşesiyle ve yeni nesil cilalarla muhteşem bir şekilde kaplandı. 2018'in Spider-Man'i kadar sağlam bir senaryoya ya da çok sayıda renkli kötü adama sahip değil, ancak Miles Morales'in hikayesi selefi kadar çekiciliğe ve yürekliliğe sahip, belki de daha fazlası. "Daha Büyük Olun" sloganı çıtayı yükseltiyor, ancak Miles Morales kolaylıkla takla atıyor.

Demon's Souls

Demon's Souls

Souls serisinin geri kalanı gibi Demon's Souls'un da çekiciliği, zorlu, beyinsel ve metodik dövüşlerin yanı sıra olağanüstü derin karakter yapısı özelleştirmesiyle övünen bir aksiyon RPG'si olmasıdır. Savaşta, ister bir saldırıya girişmek ve saldırının başlangıcında ve toparlanmasında kendinizi savunmasız bırakmak, ister savunmaya girişmek ve hasar almaktan kaçınmak için dayanıklılığınızın bir kısmını feda etmek olsun, her eylem bir risk taşır. Demon's Souls, çoğunlukla reflekslere güvenmek yerine, hem savaş içinde hem de savaş dışında akıllı kararlar almaya daha çok güveniyor ve birçok zorlu zorluğun üstesinden gelmek için doğru kararları vermek, diğer çok az oyunun eşleşebileceği şekillerde inanılmaz derecede ödüllendirici hissettiriyor.

Assassin's Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla tekerleği yeniden icat etmiyor ancak serinin bugüne kadarki en büyük dünyalarından birini sunuyor. Yeni PlayStation 5'inize giriş yapmanın, sizi üç krallığa ve hatta Valhalla koridorlarına götürecek bir Viking destanında yüzlerce saat harcamaktan daha iyi bir yolu var mı? PlayStation 5 sürümü, kare hızını, çözünürlüğü ve yükleme sürelerini büyük ölçüde iyileştirerek donmuş kuzeydeki yolculuğu daha sorunsuz ve hızlı hale getirerek Ubisoft'un en yeni suikastçı macerasına atlamak için ideal bir platform haline getiriyor.

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 Special Edition, PC'de değil, yalnızca konsollarda mevcut olan nadir yeni nesil yükseltmedir. Yeni Vergil Modu, aşırı zorluk modu, Turbo Modu ve yüksek kare hızı modu konsola özeldir; yani Capcom'un heyecan verici aksiyon oyununu en iyi şekilde oynamak istiyorsanız, onu PlayStation 5'te oynamanız gerekecek. Devil May Cry serisinin uzun zamandır beklenen devamı, karmaşık mitolojiyi bir kenara bırakıp saf, katıksız aksiyon için temellere bir dönüş sunuyor.

Bu oyunlar, PS5 için önemli ve popüler olanlardan sadece bazılarıdır. Tercihlerinize göre farklı türlerde oyunlar da bulunabilir. Hangi türü veya hikayeyi tercih ettiğinize bağlı olarak, bu önerilerden biri sizin için daha çekici olabilir.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Çağan Buğra Tural
Çağan Buğra Tural2010 yılında CoD ile oyun hayatına başladı. Tek cümle ile özetleyecek olursak; oyun hayranı bir anime çevirmeni.
İlgini çekebilecek diğer içerikler