gamerpazar-sell-banner
Rainbow Six Siege Operatör Tanıtımı: Spetsnatz Operatörleri
Rainbow Six SiegeFPS OyunlarıOyun Haberleri

Rainbow Six Siege Operatör Tanıtımı: Spetsnatz Operatörleri

1. Glaz

Glaz

Timur "Glaz" Glazkov, 2 Temmuz'da Rusya'nın liman kenti Vladivostok'ta doğdu ve büyüdü. Babası burada denizcilik endüstrisinde çalıştı ve Timur ortaokulda sanat okudu. 2004 yılında, Beslan'daki okul rehine krizinden kaynaklanan ölümler, ona Harbiyeli Kolordu'ya transfer olması ve silahlı kuvvetlerde kariyer yapması için ilham verdi. Ardından, eşsiz nişancılığı geliştirdiği Habarovsk Askeri Komutanlar Eğitim Akademisi'ne katıldı. Ayrıca, Mandarin hakkında güçlü bir anlayış kazandığı Çin ile düzenli olarak sınır ötesi eğitim tatbikatına katıldı. Akademiden sonra Akademiden sonra Rusya Federasyonu Kara Kuvvetlerine ve daha sonra Spetsnaz'a katıldı.Özel operasyonlara ve VIP koruma ayrıntılarına atanan raporlar, sürekli olarak Glaz'ın problem çözme konusunda benzersiz bir yaratıcı yaklaşıma sahip olduğunu gösteriyor. Uzun menzilli dürbünlü silahlarda en fazla uzmanlığa sahip ekip üyesidir.

Oyun içi özelliği ve ekipmanları:

Bir Orta(2) Sağlık Operatörü olan Glaz'ın benzersiz aygıtı, OTs-03 nişancı tüfeği için bir HDS Flip Sight'tır. En önemli özelliği de dumanların içinden görebilen bir dürbüne sahip olmasıdır.

İkinci silah olarak PMM tabanca ve GONNE-6 tüfeğine sahiptir. Bomba olarakta el bombası ve duman bombasına sahiptir.

2. Tachanka

Tachanka

Alexsandr Senaviev, 3 Kasım'da Rusya'nın Leningrad kentinde askeri bir ailede dünyaya geldi. Senaviev on sekiz yaşındayken, Sovyetler Birliği Afganistan'daki operasyonlarını sonlandırırken askere alındı. Taslağının feshedilmesi üzerine Senaviev tam zamanlı olarak askere gitmeyi seçti. Müthiş çerçevesi ve maç stratejisinin ona övgüler kazandırdığı güreş liginin bir parçasıydı. Ağır silahlarla birlikte Senaviev'in eğitimi savunma ve ihlal taktiklerine odaklandı ve oradayken silah bölümünde hassas bir alet ve kalıp makinisti olarak çıraklık yaptı. Senaviev, Rus Donanması'na transfer için başvurdu, ancak gizli nedenlerle Rus Silahlı Kuvvetleri'nde kaldı. Senaviev daha sonra Spetsnaz'a transfer edildi. Sovyetler Birliği'nin çöküşünden kısa bir süre önce ilişki daha sonra boşanmayla sonuçlansa da, evlenmeye ve çocuk sahibi olmaya devam edecekti.

Oyun içi özelliği ve ekipmanları:

Tachanka’nın yeni cihazı Shumikha, ilk sıçramadan 0,75 saniye sonra patlayan ve arkasında saldırganlara zarar verebilecek ve giriş yollarını kapatabilecek bir ateş duvarı bırakan yanıcı bombalar atan antika bir el bombası fırlatıcı. El bombaları herhangi bir yüzeyden sekebilir ve oyuncunun doğrudan görüş hattı olmadan hileli atışlar yapmasına veya hedefleri vurmasına izin verir. Her el bombası her biri 7 saniye yanar, Tachanka bunlardan 14'ünü maksimum 7 tam turla alır ve ardından yeniden doldurması gerekir.

Birinci silah olarak DP27 hafif makineli tüfek ve 9×19VSN Makineli tüfeğe sahiptir.

İkincil olarak Glaz ile aynı şekilde PMM tabanca ve farklı olarak GSh-18 tabancasına sahiptir.

Cihaz ve bomba kategorisinde ise iki tane dikenli tel ve yakınlık alarmı vardır.

3. Kapkan

Kapkan

Maxim Basuda, 14 Mayıs'ta Rusya'nın Kovrov kentinde doğdu. Üç kardeşin en büyüğü olan Basuda, Rus ordusunun etkisi altındaydı. Her iki ebeveyn de askeri destek fabrikalarında, babası makine mühendisliğinde ve annesi tekstilde çalıştı. Fabrikadaki yorucu bir hayattan kaçmayı uman Basuda, ebeveynleri ve öğretmenleri tarafından İçişleri Bakanlığı'na kaydolması için teşvik edildi . Standart silah uzmanlığı eğitimi, koruma detayı ve yüksek hızlı takip ile birlikte Basuda, rehine kurtarma ve bilgi toplama konusunda hünerli beceriler gösterdi. Akıllı stratejiler ve kendi kendine yeterlilik, Basuda'nın Barents Denizi'ndeki liman kasabası Naryan-Mar'da gizli bir operasyon için mükemmel olduğu anlamına geliyordu. Organize suçları durdurmaya yönelik başarılı çabaları, çok saygın Spetsnaz'da işe alınmasına yol açtı.

Oyun içi özelliği ve ekipmanları:

Kapkan tuzaklara odaklanan ve her savunma takımında aranan bir operatör. Kapkan’da Giriş Engelleyici Cihaz (EDD-MK II) bulunur. Bu tuzak hareket algıladığında patlayan C4 yüklü bir pakettir. Taarruzcuların önemli giriş noktalarını kapatma amacıyla kapı ve pencere eşiklerine yerleştirilebilir. Rakip gördüğü EDD'leri vurabilir. Ayrıca EDD'ye takılan rakibin canı düşer.

Birinci silah olarak SASG-12 yivsiz tüfek ve Tachanka gibi 9×19VSN Makineli tüfeğe sahiptir.

İkincil olarak Tachanka ile tamamen aynıdır.

Cihaz ve bomba kategorisinde ise iki tane alan etkili bomba ve bir tane nitro patlayıcıya sahiptir.

4. Fuze

Fuze

Özbekistan'ın Semerkant kentinde asker bir ailede büyüyen Shuhrat Kessikbayev, Sovyetler Birliği'nin dağılmasından kısa bir süre önce Rusya'ya göç etti. Ailesi onu ve erkek kardeşini Rus olan her şeyi benimsemeye teşvik etti, bu yüzden Özbek mirasını benimsemeyi öğrendiğinde gençlerine kadar değildi. Kessikbayev ve erkek kardeşi, babalarının izinden gittiler ve askere gittiler. Erken yaşta bilim için bir yetenek gösteren ordu, Kessikbayev'in makine mühendisliğine olan ilgisini artırdı ve onu bir mekanikçi olarak eğitti. Kessikbayev bu becerilerini çok sayıda mühendislik projesinde uyguladı ve Moskova yakınlarındaki Alabino atış poligonunda imrenilen silah test tugayında kendisine bir yer edindi. 27. Motorlu Tüfek Tugayı'nda görev yaptığı süre boyunca keskin nişancı olarak mükemmeldi ve geniş silah bilgisine sahip. Kessikbayev'in Spetsnaz üyesi olduğu da biliniyordu, ancak tüm operasyon detayları gizli kaldı. Kessikbayev'in erkek kardeşi de bilinmeyen bir noktada kayboldu, ancak kaybolmasının ayrıntıları da gizli kaldı.Kendi silahını geliştirmesi ve sahada hurda malzemelerle ve minimal aletlerle doğaçlama yapma yeteneği, Kessikbayev'i acemi arkadaşları arasında bir efsane haline getirdi. Buna rağmen, Kessikbayev'in düşman savunmasını yıkma yöntemleri başkaları tarafından pervasız olarak görüldü. 2004'te Kessikbayev, sivil hayatı hiçe saydığına inandığı için kendisini "şüpheli bir varlık" olarak gören SDÜ Operatörü Siu "Ying" Mei Lin ile tartıştı. Bu ancak FBI SWAT Operatörü Eliza "Ash" Cohen'in devreye girmesiyle çözüldü.Kessikbayev daha sonra Rainbow'da işe alındı. 2015 yılında kritik bir varlık olarak kabul edilen yaratıcı mühendislik becerileri nedeniyle önümüzdeki beş yıl boyunca Kessikbayev, Beyaz Maskelere karşı çok sayıda operasyonun planlanmasında ve yürütülmesinde kendini hazır hale getirdi. Bir noktada, Kessikbayev iki yıl nişanlıydı, ancak daha sonra hayatta farklı bir yol izlemek istediği için düğünü iptal etti. 

Oyun içi özelliği ve ekipmanları:

Bir Ağır Zırhlı Operatör olan Fuze, duvarlar, zeminler pencereler gibi yıkılabilir yapılar ve "reinforce" gibi yıkılmayan yapılar aracılığıyla beş alt el bombası dağıtarak odaları temizleme yeteneğine sahip dört APM-6 "Matryoshka" patlayıcı şarapneli taşır.

Birincil silah olarak AK-12 piyade tüfeği , 6P41 hafif makineli tüfek ve Balistik Kalkan'a sahiptir.

İkincil olarak ise Kapkan ve Tachanka ile aynı tabancalara sahiptir.

Cihaz ve bomba kategorisinde ise 3 tane uzaktan patlayıcı yani "Breach charge" ve 2 adet Sert patlatıcı bombası yani "Hard reach charge" sahibidir.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Boran Özdabakoğlu
Boran ÖzdabakoğluOyun Gurmesi
İlgini çekebilecek diğer içerikler