gamerpazar-sell-banner
Samurai Maiden İnceleme
SAMURAI MAIDENOyun Haberleri

Samurai Maiden İnceleme

Samurai Maiden İnceleme

Samurai Maiden

Samurai Maiden

Platform: PC, ayrıca PlayStation 4'te ve Switch

Geliştirici: SHADE

Yayıncı: D3Publisher

Çıkış tarihi: 8 Aralık 2022

Hikaye

Oyunun konusu, çağdaş kız öğrenci Tsumugi Tamaori'nin kendisini 1582'ye ve yanan bir Honnō-ji tapınağının içinde bulmasına odaklanıyor. Tsumugi, tarihin karmaşıklığıyla mücadele etmesine ve büyükbabasından aldığı kılıç ustalığı derslerini tercih etmesine rağmen, durumun ciddiliğini anlıyor: Japonya'nın “Büyük Birleştiricisi” Oda Nobunaga burada seppuku yapacak. Daimyo ile tanıştıktan sonra ona bir kılıç verilir ve Harmony Rahibesi olarak bilinen kehanet edilmiş bir figür olduğu varsayılır.

Neyse ki, bir İblis Lordu'nun kötü niyetli hırslarını durdurmakla görevli tek savaşçı o değil ve ona üç kadın ninja eşlik ediyor. Burada, geliştirici SHADE ( Kandagawa Jet Girls, Bullet Girls Phantasia ) karakterizasyonlarla oynuyor. Başlıca zayıflığı kendinden şüphe duymak olan katı bir savaşçı olan Iyo var. Ancak Tsumugi ile olan arkadaşlığı, bu belirsizlikleri aşmasına yardımcı olmaya başlar. Mekanik bir kolu ve düşmanlara karşı acımasız olabilen bir mizacı olan Hagane, görünüşte şefkatlidir. Ama şüphesiz liderliğe karşı sıcakkanlı abla tarzı bir şefkat gösteriyor. Komimi sevimli bir tilki kızı ama Tsumugi'nin gür kuyruğuna dokunma arzusundan rahatsız olan biraz tsundere. Elbette, oyuncu kadrosu arketiplere dayanıyor, ancak hepsi ezici bir şekilde sevimli.

Bunun gibi iyi tasarlanmış bir dörtlü ile Samurai Maiden, canlı diyalog için pek çok fırsata sahip. Ara sıra, 21. yüzyıl cep telefonuyla büyülenen 15. yüzyıl ninja kızları ve kesinlikle sevimli seviye sonu grup özçekimleriyle hedefi vuruyor. Ancak ara sıra, oyunun değiş tokuşları bir getiri sağlamaz ve ara sıra Maiden'ın oyun süresini doldurmayı amaçlıyor gibi görünen yavan teğetlere sapar.

Tasarım Ve Oynanış

Samurai Maiden

Konuşma dolgusunun ötesine bakabiliyorsanız, oyun cömert miktarda neşeli gıdıklanma sağlar. Tabii ki, işler hiçbir zaman çok hararetli olmaz ve oyunun fotoğraf moduyla oyuncuların düzgün eteklerini giymesini engelleme kararı şüphesiz bazılarını üzecektir. Bunun yerine, Samurai Maiden, ellerin birbirine kenetlenmesi, çıplak omuzları okşaması ve dudak kilitlenmesini öngören göz bakışları gibi kızların sinematikleriyle hayal kuruyor. Tsumugi'nin modern dünyada ortaklarına eşlik etmesine tanık olmak harika olsa da, Maiden'ın randevuları Bubble Pockets adı verilen ruhani alemlerde geçiyor. Burada kahraman, diğer bir ninja ile birlikte hafif bulmacalar çözerek ve platform oluşturarak kaliteli zaman geçiriyor. 

Nadiren, bu dizilerden samimi beyanlar çıkar ve bu dizileri ana görevlerden ferahlatıcı bir geri çekilme haline getirir. Ne yazık ki, Samurai Maiden standart savaşları o kadar eğlenceli değil. En azından suçun bir kısmı kontrol sisteminden kaynaklanıyor. Tsumugi, ister ilerliyor ister dursun, farklı ağır saldırılar başlatır. Bu nedenle, savaşlar çoğu modern musou oyununun akıcılığından yoksundur ve kesik kesik bir hızda hareket eder. Tsumugi'nin cephaneliği oldukça basittir ve ilk birkaç saat için savaşı tekrar eder hale getirir. Ancak çok geçmeden her ninja, kahramana tekniklerini öğreterek antenlere, savuşturmalara ve yeni kombolara erişim sağlar. Oyunun sonuna doğru, ekran dışı saldırılar Tsumugi'yi yere sererek işleri gereksiz yere sinir bozucu hale getirme eğilimindedir. Düşman çeşitliliği de küçük bir sorun, çok temel yapay zekaya uyan homojen ordularla karşılaşacaksınız. 

Samurai Maiden'ın olay örgüsünde eksikliğini mükemmel ilişki kurma sahneleri(!) ve taktiksel hack'n'slash oynanışı ile telafi ediyor. Birkaç sorun olsa da, yine de bu tarz bir tür için eğlenceli bir oyun sunuyor.

Daha fazla hikayeli oyunlar için; En İyi Ücretsiz Hikayeli Oyunlar - gamerpazar

 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Çağan Buğra Tural
Çağan Buğra Tural2010 yılında CoD ile oyun hayatına başladı. Tek cümle ile özetleyecek olursak; oyun hayranı bir anime çevirmeni.
İlgini çekebilecek diğer içerikler