gamerpazar-sell-banner
Sonic Frontiers İncleme
Sonic FrontiersOyun Haberleri

Sonic Frontiers İncleme

Sonic Frontiers’ın zaman zaman olduğu kadar eğlenceli, zekice veya düpedüz komik olmaya hakkı yok. Oyunu baştan sona oynayın ve hem yeni hem de eski Sonic mekaniği ile ağzına kadar dolu, ama aynı zamanda ne yazık ki tamamen teknik başarısızlıklarla dolu bir smorgasbord bulacaksınız. Sonic’i çok ihtiyaç duyulan yeni bir yöne çekmeye çalışırken, geliştiriciler hemen hemen her olası fikri duvara fırlatmış. Şaşırtıcı bir şekilde, ıskalardan daha fazla isabet var. Sonic Frontiers, karma bir çantanın tam tanımı olsa da, franchise için parlak bir geleceğe işaret etmekte.

Sonic Frontiers İncleme

Hikaye:

Frontiers, Sonic, Tails ve Amy'nin kayıp ChaosEmeralds'ı aramak için bir adaya iniş yapmasıyla başlıyor. Sonic onları kurtarmak için Sage'in gizemli planı ile yüzleşmeli, adadaki ruhları memnun etmenin bir yolunu bulmalı ve önüne çıkan bir sürü canavarla savaşmalıdır.

Oynanış:

Sonic Frontiers'ın kesinlikle oynanışı mükemmel. Sonic, hızıyla tanımlanır ve bu, hemen hemen her Sonic oyununda bir rol oynamış olsa da, Sonic Frontiers kesinlikle farklıdır. Sonunda bir açık dünya alanında Sonic’i kontrol etmenin ne kadar özgür olduğunu anlıyorsunuz. Beklendiği gibi son derece hızlı. Hatta Sonic Frontiers, bu hızı savaştan keşfe kadar her şeye dahil ediyor ve oyunun gerçekten oyunun akmasını sağlayan da bu.

Sonic Frontiers beş adaya sahiptir. Her birinin biraz farklı bir görsel paletinin yanı sıra kendi düşmanları ve koleksiyon öğeleri vardır. Genel olarak, her ada aynı oyun döngüsüne sahiptir. İlk önce, genellikle gökyüzünde asılı duran ince çelik spagetti şeritleriyle işaretlenmiş platform oluşturma fırsatlarını aramak için hızla dolaşıyorsunuz. Bu öğütme rayları, sizi hikayede ilerlemek için ihtiyaç duyduğunuz koleksiyon parçalarını toplayarak etrafta dolaşmaya gönderiyor. Ara sıra, kendine özgü bir atmosfer ve görev yapısına sahip daha geleneksel Sonic seviyeleri olan Cyberspace’e girmeniz gerekecek. Ne yapıyor olursanız olun Sonic Frontiers, yüksek hızlı platformları keşifle birleştirme konusunda harika bir iş çıkarıyor. Sonic'i, gerçekten geniş bir yetenek repertuarı, hareket becerileri ve savaş seçenekleri ile kontrol etmek, hiç bu kadar iyi hissettirmemişti. Gösterişli kombolar ve savuşturmalar gerçekleştirirken ve düşmanlarınızın etrafında halkalar çizerken, savaşmak bir hack-and-slash oyunu gibi. Cyloop yeteneği, koşarken yere bir çizgi çizmenize, ardından hasar vermek ve düşmanları kombo yapmak için bir daire şeklinde kapatmanıza olanak tanıyor. İlk başta anlaşılması gereken çok şey var ve belki de Sonic Frontiers daha akıcı geçiş ve savaşlardan faydalanabilirdi. Ama orada olan şey çoğu zaman harika olacaktır.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Alper Coşkun
Alper CoşkunBoş zamanlarında içerik yazan neşeli mutlu bir insanım
İlgini çekebilecek diğer içerikler