gamerpazar-sell-banner
UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection İncelemesi
Oyun HaberleriUncharted

UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection İncelemesi

NaughtDog'un sürükleyici, sinematik anlatımı ile aksiyon-macera oyunlarının en önemli serilerinden biri olan Uncharted serisi PS oyuncuları için unutulmaz maceralar demektir. Bizde 28 Ocakta PS5 ve PC için TR altyazı ve TR dublaj seçeneği ile gelmiş UNCHARTED: Legacy of Thieves oyunun incelemesini sizlerin bilgisine sunduk.

UNCHARTED: Legacy of Thieves İçeriği:

UNCHARTED:Legacy of Thieves'te serinin dördüncü ana oyunu olan Uncharted 4: A Thief's End ve ana seriden bağımsız olan Uncharted: Lost Legacy'nin tek oyunculu maceraları yer alacaktır. Serinin iki önemli yapımını bir araya getiren koleksiyon paketi her iki oyunu da PS5 için Remastered olarak yeniliyor. Hem görsel hem de işitsel anlamda yenilenen oyunlar böylece yeni nesile uyarlanarak bizlere daha güzel gözüken bir dünyaya davet ediyor. 

Koleksiyondaki Oyunların Hikaye Özetleri:

Her iki oyunun da hikayesini hatırlamak gerekirse 2016 yılında çıkan Uncharted 4: A Thief's End'in sonunda ünlü maceraperest hazine avcımız Nathan Drake son macerasından sonra emekliye ayrılmış ve sakin bir hayat yaşamaktadır. Drake'ın ölü sanılan kardeşi Sam hayatını kurtarması için ondan yardım ister ve Nathan'a karşı koyamayacağı bir macera teklif eder. Böylece Nathan bir şekilde hırsızlar dünyasına geri dönmeye zorlanır ve yeni bir maceraya atılır. Göz alıcı grafikleri, mekanları, hikaye örgüsü, karakterleri ve elbette heyecan dolu aksiyon sahneleri ile adını unutulmazlar arasına yazdıran Uncharted 4: A Thief's End oyunu şimdi yenilenmiş haliyle bu oyun da olacak. 

2017'de çıkan Uncharted: Lost Legacy'de ise seriden tanıdığımız Chloe Frazer ana karakterimizdir. Chloe eski bir eseri kurtarmak ve acımasız bir savaş tacirinden uzak tutmak için dördüncü oyundaki düşmanlarımızdan ünlü paralı asker Nadine Ross'tan yardım almalı ve Ganesh'in Altın Fil Dişini bulmak için Hindistan'ın Batı gad dağlarına gitmelidir. Karakterimiz şimdiye kadarki en büyük yolculuğunda geçmişi ile de yüzleşmeli ve kendi mirasını bırakmak için neyi feda edeceğine karar vermelidir. Bizi zaman zaman duygusal bir yolculuğa çıkaran Uncharted: Lost Legacy'de Legacy of Thieves oyunu içerisinde yenilenmiş haliyle yer alacak olan bir diğer yapımdır. 

Teknik Detaylar ve PS5 Özellikleri:

PS5 özellikleri arasında ilk söylememiz gereken Duelsense'in uyarlanabilir tetikler ve dokunsal geri bildirim desteğinin olduğudur. Yüksek hızlı SSD sayesinde oyunlar çok hızlı bir şekilde yüklenerek sizi fazla bekletmeden maceranın içine alacaktır. Bunların yanında her iki oyun içinde 3D ses desteği de sunulacaktır. Böylece her iki oyunda da etrafınızdan gelen yenilenmiş sesleri çok iyi duyabileceksiniz. Remastered olarak yenilenen oyunlar için sunulan grafik ayarlarında ise bizi üç seçenek karşılayacak. Ayrıntılı grafik modunda 30 FPS kare hızı ile doğal 4k çözünürlükte oyun oynayabileceksiniz. Performans modunda ise akıcı bir 60 FPS kare hızı bizi bekliyor. Son olarak Performans plus modunda ise 120 FPS kare hızı ve 1800p çözünürlük sunuluyor. Gördüğünüz gibi UNCHARTED: Legacy of Thieves hem çeşitli grafik modları hem dualsense'in özelliklerinden tam faydalanabilmesi hem de yüksek hızlı yükleme süreleri ve 3D ses desteği ile bizi sevdiğimiz yapımların yenilenmiş versiyonları ile tekrardan buluşturuyor. 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Alper Coşkun
Alper CoşkunBoş zamanlarında içerik yazan neşeli mutlu bir insanım
İlgini çekebilecek diğer içerikler