gamerpazar-sell-banner
Valorant Kademe Listesi: 2022'de Oynayacak En İyi Ajanlar
ValorantFPS OyunlarıOyun Haberleri

Valorant Kademe Listesi: 2022'de Oynayacak En İyi Ajanlar

Valorant gerçek bir rekabetçi taktik nişancı olarak olgunlaştıkça, metası da oluşuyor. Artık seçebileceğiniz 19 ajan ile sizin ve ekibiniz için doğru karakteri bulmak her zamankinden daha zor. Neyse ki sizin için bu kullanışlı Valorant kademe listesini geliştirmek için gerekli çalışmaları yaptık.

Her büyük Valorant yaması ile güncellenen Valorant seviye listemiz, her bir aracının  genel etkinliği ile birlikte mevcut metayı dikkate alır. Valorant kademelerinde ilerledikçe metanın çok az değiştiğini göreceksiniz, bu nedenle durumlara anında uyum sağlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Bu nedenle, hangi ajanı tutmanız gerektiğine veya kime daha fazla zaman ayırmanız gerektiğine karar vermeye çalışıyorsanız, o zaman size yardım etmemize izin verin. Sayıları ezmek ve yüzlerce kez ölmek için sayısız saat harcadık, böylece sen bunları yapmak zorunda değilsin.

Valorant ajanlarını etkinliklerine göre sıralasak da, hiçbirinin kesinlikle oynanamaz olmadığını vurgulamak önemlidir. Riot Games, karakterlerinin yeteneklerini dengelemede harika bir iş çıkardı ve tüm silahların paylaşılmasına yardımcı oldu. Ekonominiz iyi durumda olduğu sürece, seçtiğiniz herhangi bir ajanla oynamanız iyi olur.

VALORANT KADEME LİSTESİ

Aşama

Temsilciler

1. kat

Jett, Sage, Viper, Sova, Chamber, Astra

2. Aşama

Skye, Breach, Killjoy, Reyna, Cypher, Neon

3. Aşama

Omen, Phoenix, Raze, KAY/O

Kademe 4

Yoru, Brimstone

Şimdi Valorant seviye listemizi hazırladık, her bir aracıyı inceleyerek bu sıralamaya nasıl geldiğimizi açıklayacağız.

Valorant En İyi Ajan

1. KADEME

JET

Jett, kadrodaki en hızlı ajan. Omen ve Chamber'ın ışınlanmada sahip olabileceği sürpriz unsurlara sahip olmasa da Jett, hızlı hareketleri ve dikey yetenekleriyle oyuncuları şaşırtabilir. Koreli düellocu havaya komuta eder, böylece kendini yukarı veya ileri fırlatabilir ve pasifi, yere düşmek yerine süzülebileceği anlamına gelir (yer tutmayı hatırlarsanız).

Geçmişteki oyuncular onun gerçekte ne kadar etkili olduğu hakkında tartışmayı severdi, ancak bu yamada bu tartışma çözüldü. Profesyonel ve üst düzey oyuncular, Jett'in bir giriş avcısı olarak yıkıcı olabileceğini kanıtladı tabii ki amacınız doğruysa.

SAGE

Sage, Valorant'ın bir destek karakterine en yakın olduğu şeydir. Bir tur sırasında kendini veya başkalarını iyileştirebilir, bu da herkese oyun alanında biraz daha uzun ömür sağlar. Nihai yeteneği aynı zamanda bir takım arkadaşını diriltmesine de izin verir ve geleneksel olarak onu herhangi bir Valorant kompozisyonunda önemli bir ajan yapar.

Sage, en iyi çevresel yeteneklerden bazılarına sahip olduğu için sadece bir destek değildir. Alanları duvarla kapatabilir ve düşmanlarını şaşırtarak alabilir veya onları vurarak konumlarını kaybetmeye zorlayabilir. Yavaş küreleri, noktaları savunmak veya bilgi toplamak için harika olabilir.

VIPER

Viper, adil miktarda ince ayardan sonra sıralarda yükseldi ve bu da giderek daha fazla çevrimiçi oyun süresi sağladı. Hala büyük ölçüde durumsal olsa da, Valorant haritalarının çoğunda bir siteyi birkaç saniye içinde kendi başına kilitleyebilir .

Başa çıkmak biraz zor olsa da, Viper kesinlikle bir meta ajandır, ancak yeteneklerinin faydalarını gerçekten görmek için etrafında iyi bir ekibe ihtiyacı vardır. Yalnız sıraya girmeyi planlıyorsanız, Viper sizin için olmayabilir tabii ki en iyi kadroları bilmiyorsanız.

SOVA

Sova, takım oyunları için harika bir ajandır. Keşif yetenekleri ve biraz hasar verme yeteneği ile Sova oynamak bir sanattır. Yani onu oynamak istiyorsan, açılarını bilmen gerekecek. Sova'nın keşif okları, bilgi toplamak için harikadır, ancak yalnızca onları nereye koyacağınızı biliyorsanız.

Sova ayrıca keşif için harika olan insansız hava aracına da sahiptir, ancak konumunuzu oldukça hızlı bir şekilde ele verir. Cypher'ın kamerası gibi, rakipleri işaretlemek için bir oku var, ancak kolayca yok edilebilir ve saklanması zor.

Açık ara oyunun en iyi istihbarat toplayıcısı ama bu yeteneklerin en iyi nasıl kullanılacağını öğrenmek zaman alıyor.

CHAMBER

Terzilik tarzı ve saf damla faktörü, 1. Kademe bir ajan yapmaz, ancak tatlı Fransız, tarzını desteklemekten daha fazla maddeye sahiptir.

Dövüşme, seçim yapma ve anında ışınlanma yeteneği sayesinde Chamber, Jett'in oyun stilini sevenler veya Operatörle insanları patlatanlar için harika bir seçim. Chamber aynı zamanda (Q) Headhunter ve (X) Tour de Force sayesinde ekstra kredi tasarrufu sağlarken düşük veya harcamasız turlarda muazzam ateş gücü sağlayan bir eko canavarıdır.

Jett kadar gösterişli olmasa da, Chamber kesinlikle aynı derecede gösterişli.

ASTRA

Astra, çoğunlukla yetenekleri nedeniyle, rekabetçi Valorant'ın değişme şeklini temelden değiştirdi.

Astra düşmanları kendine çekiyor, Nova Nabzı onları sarsıyor ve onun da sis'i var. Ultisi, tüm haritayı sesi kesen ve gelen ateşi engelleyen dev bir duvarla ikiye böler. Bu, Astra'nın tüm ekibinin eylemlerini gizlemesine ve rakipleri şaşırtmasına yardımcı olabilir.

Ancak, Astra'yı doğru bir şekilde elde etmek için, deneyimsiz oyuncuların mücadele edeceği yeteneklerinin bekleme süresini çivilemelisiniz, bu nedenle dereceliye geçmeden önce kesinlikle onunla Derecelendirilmemiş modda biraz zaman geçirin.

Valorant En İyi Ajan

2. KADEME

SKYE

Skye'ın yapısı bilgi toplamak için iyidir, ancak yalnızca bu bilgilere göre hareket edecek bir ekibiniz olduğunda. Skye, Valorant seviye listemizin en altında yer alırdı, ancak güçlendirildiğinden ve Valorant sıralamasında uygulanabilir olduğu kanıtlandığından inanılmaz derecede güçlü hale geldi.

Artık yeteneklerini kullandıktan sonra silahını daha hızlı yeniden donatabildiğine göre, şimşekler üzerinde daha verimli hareket edebiliyor ve bu da onu harika bir başlatıcı yapıyor.

BREACH

Breach muhtemelen oyundaki en karmaşık ajanlardan biridir, bu yüzden onunla oynarken bunu aklınızda bulundurun. Yetenekleri genellikle takım arkadaşlarına zarar verebilir ve yanlış kullanılırsa tartışmalara yol açabilir. Uygun koordinasyon olmadan, Breach'in yeteneklerinin doğrudan bir sonucu olarak gerçekleşebilecek bir sürü şey var.

Bununla birlikte, Breach'in kiti güçlü, yıkıcı araçlarla dolu olduğundan, bu olumsuzlukların telafisi çoğu zaman buna değer.

KAY/O

KAY/O durumsal bir seçim olabilir, ancak oynaması kesinlikle eğlenceli ve doğru durumlarda güçlü. Flaşlar ve bastırma karışımı, KAY/O'ya, özellikle (X) NULL/CMD'yi etkinleştirdiğinde, tek kişilik itmeleri başlatmak için fazlasıyla yeterli araç sağlar.

KILLJOY

Killjoy'un faydası, bir siteye, özellikle de siteye hem saldırırken hem de onu savunurken onu sağlam bir ajan yapar. Mini kulesi, özellikle eko turlarda çok fazla aksamalara neden olabilirken, alarm botu, bir alana giriş noktalarını veya kanatları kapatmak için harika bir araçtır.

Bununla birlikte, en büyük varlığı, düşmanları bir siteden temizlemek için olağanüstü olan (X) Kilitlemesidir ve ekibinize ani dikeni yerleştirmek veya etkisiz hale getirmek için yer açar.

REYNA

Reyna, ilk başta oyunculara biraz sürpriz oldu. Oyuncu tabanı, hangi ajanların ne yaptığını ve en iyi nereye yerleştirildiklerini bilerek bir rutine yerleşmeye başlıyordu ki, bu yeni ajan aniden yeni yeteneklerle geldi. Oyuncular başlangıçta onun oldukça bencil bir oyuncu olduğunu ve takım oyunu söz konusu olduğunda sunacak pek bir şeyi olmadığını anladılar.

Ancak, geliştiriciler kısa süre sonra solo ve profesyonel oyunlarda korkunç bir ajan olduğunu anladıklarında, yere yığıldı. Ancak buna rağmen, oyundaki solo oyuncular için en iyi ajanlardan biri yani düellolar aramanızı sağlar.

CYPHER

Cypher, son yamalarda kameralarında ve tetik tellerinde ineklere maruz kaldı ve o zamandan beri seçme oranı düştü. Ancak yine de oyundaki en iyi istihbarat toplayıcılarından biri olmaya devam ediyor ve yaratıcı Cypher, düşman ekibin başa çıkması için bir kabus olabilir.

NEON

Mücadeleye katılan en son ajan olan Neon, doğru ellerde mutlak bir tehdit olabilir. Ciddi bir hareketliliğe sahip olan Neon'un ayakkabılarının boğuk sesi, genellikle yolda hızlı bir ölümün olduğu anlamına gelir.

Bununla birlikte, Neon siz farkına varmadan bir sitenin arkasına hızla girip dönebilse de, onu tekrar dışarı çıkarmak için devre dışı bırakma araçlarından yoksundur. Bu nedenle, Neon, Reyna veya Jett'in beğenilerinden çok daha riskli bir seçimdir ve düşman aracı tarafından yakalanırsa hızla durabilir.

Kendi faydasına gelince, Neon'un (Q) Röle Cıvatası, belirli durumlarda yıkıcı olabilen güçlü sarsıntı cıvatalarıdır. Bu arada, (C) Fast Lane, giriş için bir yol oluşturmak veya 1v1'leri izole etmek için harika.

Neon oldukça üst düzey bir ajan olmasa da, onun hala güçlü bir seçim olduğunu düşünüyoruz.

Valorant En İyi Ajan

3. KADEME

OMEN

Overwatch'ınızı beğendiyseniz, muhtemelen Omen'in yeteneklerini oldukça iyi biliyorsunuzdur. Şüpheli bir şekilde Blizzard's Reaper'a benzeyen ajanın ışınlanma yetenekleri var. Her yerde ve her yerde olabilir ve doğru oynanırsa, iyi organize edilmiş bir takıma karşı ölümcül bir ajan olabilir.

Omen'in güçlü yetenekleri vardır, ancak tahmin edilemez olmak anahtardır. Tecrübeli oyuncular standart Omen oyunlarını bilirler - örneğin yumurtlamalara girmek gibi - bu yüzden düşman takımlarında üstünlük sağlamak istiyorsanız yaratıcı olmak isteyeceksiniz. Dumanları yardımcı oluyor ve paranoya yeteneği, hemen köşede saklanan düşmanları kör etmek için harika. Oyunda yeniyseniz, Omen denemek için gerçekten eğlenceli bir ajandır.

PHOENIX

Phoenix, kadrodaki en kendi kendine yeterli ajanlardan biridir. Çeşitli alev yeteneklerini kontrol eden ateşli (kelimenin tam anlamıyla) bir Londralı.

Viper gibi, düşmanların görüş hattını engelleyen bir duvar örebilir ve Brimstone gibi bir Molotofu var. Bu yetenekler diğer oyunculara zarar verse de Phoenix'i de iyileştirir. Nihai Run It Back, ajanın, tüm sağlığı geri yüklenmiş olarak nihai başlangıcına geri ışınlanmadan önce, bir veya iki ajanı devirebileceğini umarız anlamına gelir. Bu, onu az risk içeren agresif oyuncular için harika bir yetenek haline getirir.

Bunları bir araya getirin ve Phoenix iyi bir takım oyuncusu, tabii ki doğru kullanılması şartıyla.

RAZE

Valorant hayranları, Raze'nin yeteneklerinin geçmişte hasara çok fazla odaklandığından şikayet ettiler, bu da oyunun yeteneklerin silahlardan sonra geldiği felsefesinden bir adım uzakta. Riot Games lansmanından bu yana onu biraz dengeledi, bu yüzden eskisi kadar güçlü değil.

Bununla birlikte, oynamayı öğrenmesi inanılmaz derecede kolay bir ajan ve yeteneklerinde ustalaşmayı kolaylaştırıyor. Bu  yamadaki en  iyi düellocu olmasa da kötü bir seçim değil - yani onu oynamayı seviyorsanız, yaparsınız.

Valorant En İyi Ajan

4. KADEME

YORU

Ah, Yoru. Bir düellocu olarak Yoru, Phoenix gibi birine kıyasla pek bir şey sunmuyor ve bu nedenle nispeten düşük bir seçme oranına sahip.

Evet, yetenekleri doğru kullanıldığında inanılmaz derecede etkili olabilse de, kiti kafa karıştırıcı olabilir ve çözümden çok soruna neden olabilir. Neyse ki, çok ihtiyaç duyulan bir yeniden çalışma yolda, bu yüzden umarım yakında onu birkaç yere götürebiliriz.

BRIMSTONE

Brimstone sisleri faydalı olabilir, ancak sunulan diğer ajanları düşündüğünüzde, kiti nihayetinde onu hayal kırıklığına uğratıyor. Bu nedenle, bu ajan metadan düştü ve Riot kitini yeniden dengeleyene kadar onun rütbelere tekrar tırmanmasını beklemiyoruz.

Ve işte bu. Valorant sıralamasında Radiant'a kadar ilerlemeyi planlıyorsanız , kesinlikle farklı ajanlarla uğraşmanız gerekecek. Açıkçası meta her güncellemede değişecektir, bu yüzden oyunun temsilcilerinin gelecekte nereye yerleştirildiğini görmek için burayı tekrar kontrol ettiğinizden emin olun.

Diğer Oyun Haberleri İçin: CS:GO İçin En Kullanışlı Konsol Komutları - CS:GO Başlatma Seçenekleri 2022 - Valorant Bıçak Skinleri ve Fiyatları 2022

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fatih Sal
Fatih Salgamerpazar
İlgini çekebilecek diğer içerikler