gamerpazar-sell-banner
Valorant Yeni Ajan Gekko
ValorantİncelemeFPS OyunlarıOyun Haberleri

Valorant Yeni Ajan Gekko

Son seneleri kasıp kavuran, herkesin ilgisini çekmiş ve hala çekmekte olan Valorant'ın arasına, oyuncuların arasına ve yepyeni hikayelere kapı açacak olan Gekko aramıza katılmış bulunuyor. Yeni ajanımız Gekko Meksika asıllı ve oyunda "öncü" rolünü üstleniyor. Los Angeles coçuğu Gekko yaratıklardan oluşan belalı tayfasına liderlik ediyor. Gekko'nun çetesi karşılaşmalarda rakip oyunculara ileri atılarak sürekli başına bela olur. Sonrasında Gekko onları yerden toplar ve bir sonraki düşmanı aramaya koyulurlar. Şimdi de gelin bu ajanın özelliklerine bir göz atalım. 

 

Gekko  

 

Pofuduk Tarlası (C TUŞU)

 

Pofuduk Tarlası

 

Karekterimizinin C özelliği Viper ajanının C özelliğine benzetilebilir. Yeteneği elinize alıp fırlattıktan sonra çok geniş bir alana yayılan bir balçık havuzu oluşturuyor. Bu balçık havuzu ise atıldaktan 3 sn gibi çok kısa bir süre içinde patlıyor. Patlama balçığın iç, açık yeşil kısmında kalan rakiplere tam 150 hasar vurup onları öldürüken alanın koyu yeşil kısmında kalan rakiplere ise daha az hasar vuruyor ve hayatta kalma şansı veriyor. Eğer rakip Gekko'dan bu yeteneği yerseniz 3 sn içinde o bölgeden kaçmanız gerekiyor. Caydırıcılık içinde rakiplere karşı bu yeteneği kullanın benim fikrimce. Bu yeteneğimizin markette ki değeri 250 kredi olmakta ve 1 adet satın alınabilmektedir. 

 

Kankuş (Q TUŞU)

 

Kankuş

Ajanımızın Q yeteneği oyunda gelmiş geçmiş en güçlü öncü karakter yeteneği bence. Yeteneği eline alıp yere bıraktığınızda aynı Raze'in boombotu gibi etrafta yürüyen ve duvarla çarpıp ilerleyen bir yaratık atıyorsunuz. Yaratık herhangi rakip ile karşılaşınca ona kitlenip onun üstüne doğru koşmaya başlıyor. Rakip tarafından vurulmadan, rakibe yeterince yaklaşabilirse rakibe belirli bir alana aynı Breach'in sersemletmesi gibi sersem atıyor. Bu yetenek rakibe hasar vurmuyor. Bence bu ufak yaratığın oyuna büyük etki edecek bir özelliği daha var. Yukarıda ki görselde de gördüğünüz gibi Gekko bu yaratığı spike kurmaya ve spike çözmeye gönderebiliyor. Bu yeteneği rakip takım vurup öldürebilir. Bu yaratık ile spike kurmak istiyorsanız eğer Gekko ajanının spike'a sahip olması gerekiyor. Yeteneğimizin marketteki değeri 300 kredi olmakla birlikte 1 adet alınabiliyor ve yeteneği kullandıktan sonra kullandığınız yerden tekrar alabiliyorsunuz. Belli bir dolum süresinden sonra tekrar round içinde kullanabiliyorsunuz. 

Şaşkın (E TUŞU)

 

Şaşkın

 

Yeteneğimiz rakiplerimizi otomatik olarak saptayıp onları kör eden bir flaş yeteği aslında. Yeteneği havaya attığınızda yaratık havada süzülmeye başlıyor. Süzülürken önünde rakip görürse, sayısı fark etmeden kelimenin tam anlamıyla yüzlerine tükürerek hepsini kör ediyor. Körlük oyundaki diğer körlüklere göre rakipler tarafından biraz daha farklı gözüküyor. Bir canavar yüzünüze mavi bir balçık atmış gibi ekranınızı balçık ile kaplanıyor. Bu yeteneği de yerden alıp belli bir bekleme süresinden sonra round içinde tekrar kullanabilirsiniz. Markette bu yeteğimizin ücretsizdir çünkü bu yetenek Gekko'nun pasif yeteneğidir. 

 

Zorba (X TUŞU - ULTİ)

Zorba

 

Ajanımızın X yeteneği aslında çok güçlü bir Skye kurtu diyebilirim. Yeteneği elinize alıp attığınızda aynı Skye'ın kurt yeteneğinde olduğu gibi attığımız yaratığın bakış açısına geçip etrafta koşabiliyoruz. Bu sırada bir rakip veya birkaç rakip görürsek üstlerine atlayabiliyoruz fakat üstlerine atlamak onlara hasar vermiyor daha etkili bir özelliği var. Killjoy'un ultisinde olduğu gibi atladiğımız rakiplere alıkoyma etkisi uyguluyoruz. Ulti yeteneği iki ajanın özelliklerinden esinlenilmiş diyebilirim. Gekko'nun bu ulti yeteneği ise round içinde yerden 1 kereye mahsus alınıp tekrar kullanılabiliyor. 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Alper Coşkun
Alper CoşkunBoş zamanlarında içerik yazan neşeli mutlu bir insanım
İlgini çekebilecek diğer içerikler