gamerpazar-sell-banner
Vampyr İncelemesi
VampyrİncelemeOyun Haberleri

Vampyr İncelemesi

Tanıdık doğaüstü mitolojiye taze ve gerçek bir bakışla Vampyr'in cesur RPG tutkusu, sizi kendi görev verenlerinizi yemeye teşvik etmektir. Londra vatandaşlarını kandırmak ve korkunç susuzluğunuzu gidermenin sonuçlarına katlanmak, genellikle işe yarayan bazı büyük seçimler yaratır, ancak savaşı sizi konfor alanınızdan çıkarmaya ve daha karanlık, ahlaki olarak griye zorlamak için gereken ısırıklara sahip değildir.

Vampyr'in kendisini diğerlerinden ayırdığı nokta, birinci Dünya Savaşı sırasında ve İspanyol Gribi salgınının sancıları sırasında Londra'yı mükemmel bir şekilde yeniden canlandırmasıdır.Kıvrımlı geçitler, arnavut kaldırımlı avlular, pis lağımlar ve uçlarda bir şehrin yoğun, hüzünlü bir atmosferini yaratmak için karamsar dize ağır film müziği ile birleşen geniş binalar ile keşfedilebilir kasvetli, kasvetli bir şehir.

Vampyr genelindeki büyük kontrast duygusu, odaklanmış bir temadır.1900'lerin başlarındaki İngiliz aristokrasisinin gösterişli ve uygun görgü kurallarını şehrin çirkin, keyifsiz göbeğiyle yan yana göreceksiniz. Kahramanımız, doktorumuz ve yeni dönüşmüş vampir Dr. Jonathan Reid'in kendisi bile, modern bilim adamı kişiliği, yeni keşfettiği doğaüstü dünyasının mistisizmiyle çatışırken, bu çatışmayı yansıtıyor.Her şey, deneyimi canlandırıcı bulduğum şekillerde karmaşıklaştırıyor.

Bu ayar, pek çok özgün karakterle pekiştirilir.Ve Londra'nın farklı bölgelerine yayılmış düzinelerce var, her birinin söyleyecek çok şeyi var, her bir kişiyi araştırmak ve tüm sorunlarını ve yan görevlerini çözmek istiyorsanız, dallara ayrılan diyalog ağaçlarının ormanlarında dolaşacaksınız.

Vampyr İncelemesi

Bir bilim adamı olarak Dr. Reid, kendi inançlarının yürüyen bir alay konusu.

Ve benim gibi, toplumun, bilimin ve doğaüstünün bu eriyen potasına dalmayı kolay buluyorsanız, bu karakterlerin her birinin genellikle iyi yazıldığını ve oynandığını ve sadece ara sıra kesiştiklerini bilmekten memnun olacaksınız. hokey içine çizgi.Vampyr'in, uygun bir teslimat olmadan düpedüz aptal olarak çıkabileceği baş döndürücü vampir irfanına sıkı sıkıya yaslandığı düşünüldüğünde, bu hem bir sürpriz hem de bir rahatlama.Tahta kazık ve sarımsak gibi konunun kabul edilen mecazlarında durmuyor, bunun yerine tarihin dönüm noktası anlarından, mitolojiden, ünlü figürlerden ve çok daha fazlasından ilham alarak ayı hedef alıyor ve dalları oyulmuş bir vampir komplo teorisi dokuyor. Tarih boyunca.

Vampyr'in hikayesi, temelli yaklaşımı sayesinde genellikle ilgi çekicidir ve derin sona gitmeden önce sahneyi mütevazı, anlaşılır risklerle hazırlar.İsteksiz kahramanımız Dr. Reid'in yeni vampir durumuyla boğuşmasıyla başlar.Bir bilim adamı olarak, kendi inançlarıyla alay ediyor ve durumunun ciddiyetini ancak yavaş yavaş kabul etmeye başlıyor.İlk oyunların çoğu, karakterleri bulmak ve sadakatsizlik, kayıp bir yadigarı veya bir çete savaşı gibi yaya sorunlarını çözmek ve onu çirkin ırkçılık, cinsiyetçilik, klasizm ve yabancı düşmanlığı ile biberlemek için vampir duyularınızı kullanma etrafında inşa edilmiş görevler ile bu yolculuğu yansıtır.Bu vatandaşlar üzerindeki tek kusur, ana karakterler ve küçük karakterler arasındaki animasyon kalitelerindeki bariz farklılıktır ve en belirgin işaret zayıf ağız senkronizasyonudur.

Vampyr İncelemesi

Bayram ve Kıtlık

Tüm bu karakterleri birbirine bağlayan vatandaş sistemi, Vampyr'in en önemli özelliğidir.Tanıştığınız hemen hemen herkesi büyülemeyi ve onlardan beslenmeyi seçebildiğiniz için, karakterler sadece yan görev verenler ve bilgi pinatalarından daha fazlasıdır.Onlarla konuşurken sırlarını ortaya çıkaracak ve bu süreçte kanlarının kalitesini artıracak ve sonunda dişlerinizi açmaya karar verdiğinizde size daha fazla deneyim kazandıracaksınız.Eğer hiç seçerseniz, yani. Taze kandan uzak durma seçeneği var ve kendimi bundan kaçınırken buldum çünkü Dr. Reid ayartmaya o kadar karşıydı ki, bunu onun karakterine borçlu olduğumu hissettim.

Ama nefis hastalıklı bir şekilde, insanlarla konuşmak ve onların sorunlarını çözmek yemek hazırlamak gibi bir şey.Buradaki fikir, yeterince güçlü olmadığınızda ve hızlı bir desteğe ihtiyacınız olduğunda, henüz size vermedikleri herhangi bir bilgiyi veya görevi kalıcı olarak kaybetme pahasına sağlıklı bir deneyim yığını kazanmak için birini tüketirsiniz ve daha fazlasını üstlenirsiniz.Bu karar, Vampyr'in kaydetme sisteminin bir seçimi geri almak için önceki bir kaydetmeye yeniden yüklemenize izin vermemesi gerçeğiyle daha da fazla ağırlık veriyor - yükleme ekranı ipuçlarının netleştirdiği bir şey, geliştiriciler tarafından bilinçli bir karardır.

Vampyr İncelemesi

Lezzetli hastalıklı bir şekilde, insanlarla konuşmak yemek hazırlamak gibidir.

Pratikte bununla ilgili sorun şu ki, bir vatandaşı beslemenin sonuçlarına katlanmak istememi sağlayacak kadar savaşı hiçbir zaman yeterince zor bulmadım.Londra'nın her yerinde, dünyanın muhtemelen onsuz daha iyi olacağı bazı üst düzey çöpçüler olmasına rağmen, bir vatandaştan beslenmek, bölgelerinin istikrar derecesine zarar veriyor. Bu istikrar çok düşerse, orada yaşayan diğer vatandaşlar acı çekmeye ve kaybolmaya başlayacak ve vahşi canavarlar daha önce olmadığı yerlerde sokaklarda dolaşmaya başlayacak.Bu bencil bir ikilemdir: kişisel güç için ye ya da şehrin iyiliği için uzak dur.Bu, Vampyr'in zorluk ayarı versiyonudur ve sizi nasıl zor bir karar vermeye zorlaması gerektiğini görebilirsiniz.Ancak geliştirici Dontnot bunu yeterince agresif bir şekilde dengelemedi ve bu yüzden yaklaşık 30 saatlik oyunumu can almadan tamamlayabildim ve sadece birkaç kez öldüm.

Vampyr İncelemesi

Düşük Bahisler

Vampyr'in savaşının döngüsü, kilitlenmeye, bir düşmanın etrafından kaçmaya ve çok basit bir işçilik sistemi aracılığıyla yükselttiğiniz bir sopa veya kılıçla onu defalarca vurmaya kadar kaynar.Bu tür kaba yöntemler, bir vampir gücü fantezisi için gariptir, ancak bir şekilde, aslında Vampyr'in her yerinde bu dualite temasına geri dönüyor.

Daha da ilginç olanı, savaş sırasında yönetmek isteyeceğiniz sağlık, dayanıklılık ve kan kaynaklarıdır.Vampir yeteneklerinizi güçlendirmek için kan ve düşmanları atlatmak, saldırmak ve sersemletmek için dayanıklılığınızı harcarsınız, bu yüzden bu ilginç kaçma, vurma ve kan tabanlı yetenekleri kullanma dansı haline gelir, ardından ısırıp bazılarını yeniden doldurabilmeniz için sersemletme ve düşmana dönüşür. daha sonra iyileşme, görünmez olma veya gölge havuzları oluşturma gibi doğaüstü yeteneklerinizi yeniden şarj eden kanınız.Savaş sırasında bu kaynakları iyi bir mikro yönetim düzeyi vardır ve bu işe yarar çünkü düşmanlar yalnızca engelleriniz değil, aynı zamanda sağlık paketlerinizdir.

Vampyr İncelemesi

Burada olmak istediğiniz vampir türüne dalmak için yeterince şey var.

Vampyr'de ilerleme tamamen vampir olmakla ilgilidir. Düşmanları öldürmek için elde ettiğiniz önemsiz miktardaki deneyimi ve diyalog ipuçlarını ortaya çıkarmak ve yan görevleri ve görevleri çözmek için elde ettiğiniz daha saygın miktarı bir araya getirdikçe, uyumayı ve vampir yeteneklerinizi geliştirmeyi seçebilirsiniz.Kanlı mızraklar atarak ve düşmanın kanını yerinde dondurarak, uzak mesafelere atlayarak ve yıkıcı pençe saldırılarıyla ya da bir düzine kadar becerinin herhangi bir kombinasyonuyla zıplayarak, olmak istediğiniz vampir türüne dalmak için burada yeterince var.Ancak düzenli olarak vatandaşlardan beslenmiyorsanız deneyim azdır, bu yüzden zor kazanılan deneyimim için en iyi yatırımın pasif sağlığımı, dayanıklılığımı ve kan rezervlerimi bu pahalı, gösterişli yeteneklere harcamak yerine artırmak olduğunu buldum.

Ne yazık ki, korkunç bir yumruk oluşturan bazı yıkıcı nihai güçler de dahil olmak üzere, tüm bu benzersiz vampirlerin sağladığı yeteneklerle bile, basit savaş döngüsü umduğumdan daha kısa sürede bayatlamaya başlıyor.Oldukça erken bir zamanda, iki elli bir sopa ve onu barebone işçiliği sistemi aracılığıyla yükseltmek için yeterli malzeme buldum, öyle ki, bir şeyleri ölümüne sopalamanın ezici bir çoğunlukla en verimli ve güvenilir strateji olduğu noktaya.Her türlü silah, ateşli silah ve yetenekle deney yaptım ve kullanabileceğiniz bazı harika kombinasyonlar olsa da, ağır bir silahla kaçmak ve karşı saldırı yapmak en iyi seçenek olarak kaldı.

Bu, çoğu dövüşün aynı deneyime dönüştüğü anlamına gelir ve bu, kampanya boyunca bir düzine kadar patron arena dövüşü için iki katına çıkar.Çevresel tehlikeler ve uhrevi yetenekler gibi bazı ilginç mekanikler ekleseler ve kesinlikle yarışmayı hızlandırsalar da, kaçma/karşı saldırı devam etmeden önce saldırı modellerini hızlı bir şekilde öğrenmekten daha fazlasını gerektirecek kadar çeşitliliğe sahip değiller.En azından Vampyr'in düşmanlarında hoş bir çeşitlilik var. Priwen Muhafızları olarak adlandırılan militarist vampir avcıları, peşinize şok askerleri ve keskin nişancılar gönderirken, vahşi vampirler, kurt adam benzeri canavarlar ve gecenin tam teşekküllü çocukları, şehir salgına yenik düşerken düzenli olarak ortaya çıkmaya başlar.

Ancak en sinir bozucu engeller, kare hızı düşüşleri, kendiliğinden yükleme ekranları ve ara sıra ortaya çıkan hatalardır.Vampyr, PS4'te kabul edilebilir bir şekilde çalışıyor ancak bir köşeyi döndüğünüzde veya yeni bir alana çok hızlı girdiğinizde düzenli olarak saniyede 30 kare işaretinin altına düşüyor.Oyunu bozan hiçbir şey bulamasam da, görev işaretçilerinin güncellenmemesiyle ilgili birkaç sorun, ilerlemeyi olması gerekenden daha zorlaştırdı ve daha net hale getirilmesi gereken bir şey için şehri bir veya iki saatliğine araştırmama mal oldu.Bu hıçkırıklar sonraki aşamalarda daha da kötüleşiyor gibi görünüyor, ancak asla küçük rahatsızlıklardan öteye geçmiyorlar.

Vampyr İncelemesi

KARAR

Vampyr, Londra'nın son derece kasvetli bir versiyonunda ilgi çekici bilim ve doğaüstü karışımını hızlandırmak için zaman alan bir RPG'nin yavaş bir yanığıdır. Harekete geçtiğinde, ilginç vatandaşlarını tüketirseniz size daha fazla güç sunmanın potansiyelini görebilirsiniz.Ancak Vampyr, nispeten basit savaşında başarılı olmak için bu fedakarlığı yapmam gerektiğini hissettiğim noktaya kadar bu fikre asla bağlı kalmıyor, bu da onu dişsiz ve savunmasız hissetmesine neden oluyor, bu da gerçekten eğlenceli olmasına rağmen, teknik sorunlar tarafından birçok eğlencenin emilmesine karşı savunmasız hissettiriyor. ilgi çekici hikaye.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Akın Durmuş
Akın Durmuş22 yaşında ve kimyager. Bildiği ve de bilmediği konular hakkında yeni şeyler öğrenirken, bunlar hakkında yazmayı ve konuşmayı seviyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler