gamerpazar-sell-banner
Cheat Engine Nasıl Kullanılır?

Cheat Engine Nasıl Kullanılır?

Bir oyunun hikayesinde ilerleyemezsiniz ve bu çıkmazdan kurtulmak için bazı hileler kullanmak ister misiniz? PC oyunlarında bazı hilelerin kilidini açmak için bir program olan Cheat Engine'i duydunuz, ancak ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını tam olarak anlamadınız mı? Endişelenme: İstersen konuyu netleştirmene yardım edeceğim. Cheat Engine nasıl kullanılır, bu programı Windows ve macOS'a kurma prosedürünü açıklamak ve size kullanımı ve bununla ilişkili olası riskler hakkında önemli bilgiler sağlamaktır.

Ayrıntılarına girmeden önce Cheat Engine nasıl kullanılır, bu program hakkında bazı ayrıntıları bilmenizin özellikle önemli olduğunu düşünüyorum. Cheat Engine, bilgisayar video oyunlarında sayısız hileyi mümkün kılmak için tasarlanmış bir araçtır: bu, örneğin, kullanıcının bir başlıkta oldukça nadir bulunan veya hızı artırabilen sonsuz sayıda nesne elde edebileceği anlamına gelir. Kısacası, Cheat Engine her tür oyunu çok daha kolay hale getirebilir. Zaten tahmin etmiş olabileceğiniz gibi, yazılım hem zararsız hem de "kötü niyetle" kullanılabilir. Aslında, 'canny' oyuncular yıllar boyunca Cheat Engine'i kullanarak kazanmak çevrimiçi video oyunlarındaki oyunlar: Programın bu şekilde kullanılması oyuncular veya geliştiriciler tarafından açıkça görülmez ve genellikle onu kullanan hesapların yasaklanmasına yol açar. Bu yüzden seni davet ediyorum Cheat Engine'i çevrimiçi video oyunlarında kullanmayın. Eğer sadece istemci seviyesinde hareket ediyorsanız ve sunuculardaki diğer kullanıcıların deneyimlerine dokunmayacaksanız, Cheat Engine kullanımında herhangi bir sorun olmamalıdır. Öte yandan, hileler tek oyunculu video oyunları dünyasında bir klasiktir, öyle ki genellikle doğrudan geliştiriciler tarafından uygulanır. Buna rağmen Cheat Engine sorunsuz kullanılan bir program değildir. Bazı durumlarda, aslında hileleri etkinleştirmek için, araç oyunların dahili dosyalarını değiştirir ve bu nedenle, virüs olarak tespit edilebilir bazı yazılımlar tarafından veya şunlardan kaynaklanıyor olabilir: VAC sistemi tarafından korunan oyunların yasaklanması ahlaki açıdan uygun bir şekilde kullanılsa bile. VAC yasağı hakkında daha fazla bilgi için resmi Steam yönergelerine göz atmanızı tavsiye ederim.

Cheat Engine Nasıl İndirilir ve Yüklenir

Tek yapmanız gereken Cheat Engine'in resmi web sitesine bağlanmak ve öğeye basmak (Cheat Engine'i [sürüm] indirin). Bazı durumlarda, programı indirmeden önce bazı reklamları atlamanız gerekebilir. Daha küçük yazılara dikkat etmenizi tavsiye ederim, burada genellikle reklamları atlamak ve başka yazılım yüklemekten kaçınmak için bir giriş vardır. Ne yazık ki, görüntülenen reklamlar zaman zaman değiştiğinden, talimatlarımı daha net ifade edemiyorum. Bu yapıldıktan sonra, (Arşiv.exe) elde ve düğmesine tıklayın (Evet). Bundan sonra, kutuyu işaretleyin (Anlaşmayı kabul ediyorum) ve arka arkaya üç kez düğmeye basın (sonraki).Bu noktada, öğelere tıklayın (Kurulumu özelleştirmek için burayı tıklayın) hem sağa hem sola sunun ve (tüm keneleri kaldır), diğer yazılımları yüklemekten kaçınmak için. Son olarak düğmelere basın (sonrakiPC'ye yüklesonraki Uç), kurulumu bitirmek için.

Cheat Engine Nasıl Kullanılır

İlk başlangıçta, Cheat Engine size nasıl çalıştığına dair öğreticiyi takip etmek isteyip istemediğinizi sormalı - benim tavsiyem, eğer İngilizce biliyorsanız, cevaplamaktır. Çünkü bu şekilde program, temel işlevlerinin nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak açıklayacaktır. Eğer senin antivirüs Cheat Engine'de olası tehditleri rapor eder (programlar en güncel), rehberime bir göz atmanızı öneririm. Bir dosya virüsten koruma yazılımından nasıl hariç tutulur. (tabii ki ilgili Cheat Engine dosyasını seçerek).

Cheat Engine'i kullanmak için önce oyunu başlat Hileleri kullanmak ve görüntüleme modu ile ayarlamak istediğiniz yer pencerede. Bundan sonra yukarı çık Cheat Engine, basın Büyüteçli PC simgesi sol üstte bulunan oyun adı ilgi ve düğmesine basın Açık. Bu noktada oyun ekranına iyice bakın ve değiştirmek istediğiniz değerin ne kadar olabileceğini anlamaya çalışın. Örneğin, bir video oyunundaki yaşam genellikle şu şekilde ayarlanır: 100 ve sonra değiştirmek isterseniz, şunu girin: 100 alan değer, ardından düğmesine tıklayın İlk tarama. Şimdi, solda, görünüşte anlamsız çok sayıda adres görünecek. Eh, bu adresler oyun tarafından kullanılan tüm değerlere karşılık gelir ve onları değiştirerek seçtiğiniz oyunun farklı parametrelerini değiştirebilirsiniz. Devam etmek için çeşitli adresleri ve oku açıklamaları Cheat Engine ekranının altında görünen. Bazı durumlarda geliştiriciler, seçilen her bir değerin neyi temsil ettiğine dair ipucu görevi gören açıklamalar ekler. Diğer durumlarda, ancak (çoğu), bu alan boş bırakılır ve bu nedenle, biraz "şans eseri" gitmeniz veya daha sonra açıklayacağım gibi daha spesifik aramalar yapmanız gerekebilir. Bir parametreyi değiştirmek için, alanına tıklayın değer, aşağıdaki listeye yeni cesaret ve girişi tıklayın Tamam. Her şey yolunda giderse, değiştirdiğiniz parametreye bağlı olarak oyun içindeki farklılıkları fark etmelisiniz.

Her durumda, tavsiyem, Cheat Engine'i kullandığınız oyun hakkında daha fazla bilgi için çevrimiçi arama yapmanızdır: genellikle diğer kullanıcıların belirli bir başlığı zaten değiştirdiğine dair göstergeler vardır. Bunun ötesinde tabii ki yapabilirsin oyun içindeki değeri değiştir (örneğin, karakterinizin hayatını bilerek almak) ve Cheat Engine'deki değişiklikleri göz önünde bulundurun, böylece her parametrenin hangi yöne karşılık geldiğini anlayabilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu oyunda özel araştırma gerektirmeyen bir özellik, sözde Hız numarası : sana izin verir zamanın geçişini değiştir oyunda, böylece her şey daha hızlı veya daha yavaş olur. Bu işlevi etkinleştirmek için kutuyu işaretlemeniz yeterlidir. Hız hilesine izin ver sağda, değeri değiştir Hızlandırmak ihtiyaçlarınıza göre ve düğmeye basın Uygulamak. Her şey doğruysa oyundaki farklılıkları hemen fark edeceksiniz. Cheat Engine ile pratik yapmak için tavsiyem sese basmaktır. Apoyo üstte ve seçeneği seçin Hile Motoru Eğitimi açılır menüde. Sonra tıklayın Büyüteçli PC simgesi sol üstte mevcut, işlemi seçin Klavuz ve düğmesine basın Açık. Daha önce görmüş olabileceğiniz gibi, ekranda görünen pencerede, bir oyundaki varsayımsal bir karakterin yaşamıyla bağlantılı açıkça görülebilen veriler vardır: varsayılan olarak 100 olarak ayarlanmıştır ve bu nedenle girmelisiniz. 100 alan değer Cheat Engine ve düğmeyi tıklayın İlk tarama / yeni tarama. Bu noktada, düğmesine basın Bana vur öğretici penceresinde mevcutsa, Cheat Engine'e geri dönün ve kırmızı ile işaretlenmiş değerler Soldaki listede: bunlardan biri zorunlu olarak yaşamla sınırlı parametredir ve bu nedenle, bu değerleri değiştirmeye çalışmalı ve anahtarın sonraki görünür hale geldi. Bunu yapmak için, e konuşmak Bu parametreye bağlanabileceğini düşündüğünüz, en alttaki listeden seçin, değerini değiştirin, 1000ve düğmesine basın göndermek klavyede. Her şey yolunda giderse, anahtar sonraki Artık görünür olacaksınız ve Cheat Engine'i nasıl kullanacağınızı ve oyun parametrelerini nasıl değiştireceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Elbette, ilgili adreslerin sayısını azaltmak için birden çok aramayı da birleştirebilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için, program hakkında tükenmez bir bilgi kaynağı olan Cheat Engine wiki'ye başvurmanızı öneririm.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Alper Coşkun
Alper CoşkunBoş zamanlarında içerik yazan neşeli mutlu bir insanım
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol