gamerpazar-sell-banner
The Sims 4 Hileleri

The Sims 4 Hileleri

The Sims 4 Hileleri

Son zamanların en favori oyunlarından birisi de The Sims 4. Oyun hem çeşitli karakter seçenekleri, hem de istediğiniz şekilde onları yönetebilme ve onlara bir yaşam alanı sunabilme imkanı sağlıyor. Ancak bazı noktalarda oyunun akışını hızlandırmak için bazı hilelere ihtiyaç duyuluyor. Bu hileler oyuncuların oyunda fazla zaman harcamadan oyundan olabildiğince keyif almasını sağlıyor. Bu yazımızda da PC için The Sims 4 hilelerine göz atacağız.

Öncelikle hile yazabilmeniz için konsolu açmanız gerekiyor. Bunun için ctrl+shift+c tuşlarına basmanız lazım. Ardından hilelerin işe yaraması için testingcheats true veya testingcheats on komutunu girmelisiniz. Bu adımları uyguladıktan sonra istediğiniz hileyi yazabilirsiniz. Hileyi yazdıktan sonra konsolu kapatmak için tekrar ctrl+shift+c tuşlarına basmanız yeterli.

The Sims 4 Para Hileleri

Oyunda para kazanma işlemi maalesef uzun bir süreç. Bu hileler sayesinde ise The Sims 4'te anında zengin olmak mümkün.

kaching= 1.000 sim para verir.rosebud=1.000 sim para verir.motherlode=50.000 sim para verir.money X= X yerine ne yazılırsa o miktarda para verir.autopay_bills true= Faturalar otomatik olarak ödenir.autopay_bills false= Faturalar otomatik ödenmez.freerealestate on= Mahalledeki veya dünyadaki tüm alanlar ücretsiz hâle gelir.

The Sims 4 İnşa Modu Hileleri

bb.moveobjects= Eşyaları istediğiniz yere konumlandırmanızı sağlar.bb.showhiddenobjects= Gizli nesneleri gösterir ve satın almanıza izin verir.bb.enablefreebuild= Kilitli alanlarla birlikte her yere inşa izni verir. bb.ignoregameplayunlocksentitlement= Belirli kariyerlerde açılan nesnelerin hepsinin kilidini açar.

The Sims 4 Yaşam Modu Hileleri

resetsim[adı soyadı]= Sim'i takılı kaldığı yerden çıkarır.sims.give_satisfaction_points X= X yerine yazılan miktar kadar memnuniyet puanı verir.fillmotive motive_Bladder= Sim'in tuvalet ihtiyacını giderir.fillmotive motive_Energy= Sim'in enerji ihtiyacını giderir.fillmotive motive_Fun= Sim'in eğlence ihtiyacını giderir.fillmotive motive_Hunger= Sim'in açlık ihtiyacını giderir.fillmotive motive_Hygiene= Sim'in hijyen ihtiyacını giderir.fillmotive motive_Social= Sim'in sosyalleşme ihtiyacını giderir.sims.fill_all_commodities= Evdeki tüm Simlerin ihtiyaçlarını giderir.aspirations.complete_current_milestone= Sim’in mevcut hayat amacı (aspiration) görevlerini tamamlar ve ödüllerin alınmasını sağlar.stats.set_skill_level Major_Bartending 10= Barmenlik yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Charisma 10= Karizma yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Comedy 10= Komedyenlik yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Fishing 10= Balıkçılık yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Gardening 10= Bahçıvanlık yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_GourmetCooking 10= Gurme aşçılık yeteneğini 10 yapar.⁠stats.set_skill_level Major_Guitar 10= Gitar çalma yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Handiness 10= Beceriklilik yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_HomestyleCooking 10= Aşçılık yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Logic 10= Mantık yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Mischief 10= Haylazlık yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Painting 10= Ressamlık yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Photography 10= Fotoğrafçılık yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Piano 10= Piyano çalma yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Programming 10= Programcılık yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_RocketScience 10= Roket bilimi yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_VideoGaming 10= Oyunculuk yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Violin 10= Keman çalma yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Major_Writing 10= Yazarlık yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Skill_Child_Creativity 10= Çocuğun yaratıcılık yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Skill_Child_Motor 10= Çocuğun motor yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Skill_Child_Mental 10= Çocuğun zihinsel yeteneğini 10 yapar.stats.set_skill_level Skill_Child_Social 10= Çocuğun sosyallik yeteneğini 10 yapar.

The Sims 4 Arkadaşlık ve İlişki hileleri

relationship.introduce_sim_to_all_others= Sim’in tüm Simlerle arkadaş olmasını sağlar.relationships.create_friends_for_sim= Sim'iniz için bir arkadaş yaratır.modifyrelationship [adı soyadı] [adı soyadı] 100 LTR_Friendship_Main= Kendi Sim’in (adı soyadı) ile başka bir Sim (adı soyadı) arasındaki arkadaşlık değerini 100 yapar.modifyrelationship [adı soyadı] [adı soyadı] 100 LTR_Romance_Main | Kendi Sim’in (adı soyadı) ile başka bir Sim (adı soyadı) arasındaki romantizm değerini 100 yapar.

The Sims 4 Ölümsüzlük Hileleri

death.toggle true= Sim’i ölümsüz kılar.death.toggle false= Sim’i ölümlü kılar.sims.add_buff Ghostly= Sim’i dört oyun saati içinde hayalete dönüştürür.

The Sims 4 Mevsim Hileleri

seasons.set_season <0>= Mevsimi yaz yapar.seasons.set_season <1>= Mevsimi sonbahar yapar.seasons.set_season <2>= Mevsimi kış yapar.seasons.set_season <3>= Mevsimi ilkbahar yapar.seasons.set_season_length <0>= Mevsim uzunluğu 7 gün olur.seasons.set_season_length <1>= Mevsim uzunluğu 14 gün olur.seasons.set_season_length <3>= Mevsim uzunluğu 28 gün olur.

The Sims 4 Shift + Click hileleri

Shift tuşuna basılı tutup uyanık hâlde olan herhangi bir Sim'e tıklayarak aşağıdaki hileleri uygulayabilirsiniz.

Cheat Need > Make Happy= Simlerin mutluluğunu maksimuma getirir.Cheat Need > Enable Need Decay= Sim’lerin ihtiyaç değişimlerini açar.Cheat Need > Disable Need Decay= Simlerin ihtiyaç değişimlerini kapatır.Reset Object= Sim’lerin ve eşyaların durumlarını sıfırlar.Add to Family= Aile üyesi olmayan bir Sim’i aileye dahil eder.Modify in CAS= Sim yaratma ekranında isim ve kalıtsal özellikler dışında değişiklik yapmaya izin verir. (Kalıtsal özellikleri değiştirmek için konsola önce testingcheats true, ardından da cas.fulleditmode komutunu girmeniz gerekiyor.)Make Clean= Nesneleri temizler.Make Dirty= Nesneleri kirletir.Teleport Sim= Sim’i Shift tuşuna basılı tutarken tıklanan yere ışınlar.

İşte bu kadar! Keyifli oyunlar!

Diğer Oyun Hileleri İçin: Kingdom Come: Deliverance Hile Komutları - Counter-Strike Hileleri - Age of Empires 2 Hileleri

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Sare Öztürk
Sare ÖztürkSare oyun oynamayı ve oyunla ilgili şeyler okumayı seviyor. En büyük hayali Assassin's Creed Valhalla'yı oynayabilmek!
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol