gamerpazar-sell-banner
Düşük Sistem Gereksinimli Roguelike Oyunlar
Sistem GereksinimleriMobil OyunlarDead Cells

Düşük Sistem Gereksinimli Roguelike Oyunlar

Son zamanlarda popülerliği gittikçe artan bu janr aynı zamanda sistem gereksinimleri pek yüksek olmayan bir çok harika oyuna sahiptir, bakın birkaçı bunlar:

Dead Cells

Dead Cells

Muhtemelen bu oyunu daha önce görmüşsünüzdür. 2018 yılında BAFTA için aday gösterilen bu oyun tüm zamanların en iyi roguelikerinden biri olmakla beraber sistem gereksinimleri de gayet düşüktür. The Beheaded(Kellesiz) olarak oynadığımız bu oyunda hapishaneden başlayıp diğer levellere ilerleyerek bu hapishaneden kaçma amaçlıdır. Tabi ilerlerken farklı silahlar, eşyalar ve yetenekler toplarken Cell dediğimiz bir geliştirmek için kullandığımız bir para birimi toplarız. Bu Cell'ler her levelin sonunda Collector'da yeni silahlar, kostümler, eşyalar, yetenekler açmak için kullanılabilir. Eğer cesursanız Cell'lerinizi saklayıp Bosslardan sonra The Forge'da silahlarınızı geliştirmek ve ilerki runlarınızda daha kaliteli eşyalar ve silahların spawnlanması için kullanabilirsiniz. Ancak bir tehlike vardır, harcamadan öldüğünüz Cell'leri kalıcı bir şekilde kaybedersiniz. Dead Cells risk-ödül sisteminin oyunlarda en iyi kullanılmış halidir. Steam, Epic Games ve hatta Google Playstore gibi yerleden edinebileceğiniz bu oyun verdiğiniz her TL ye değecektir.

Vampire Survivors

Vampire Survivors

Roguelike seviyorsunuz ama çok zaman vermek istemiyor musunuz? O canım nintendo zamanlarının pixel grafiklerine hasret mi kaldınız? Keşke casual bir castlevania oyunu olsa diye mi yakınıyorsunuz? İşte size Vampire Survivors. Direkt oyuna dalın ve 30 dakikanın nasıl geçtiğini unutun. Bu oyunda temel kural basit, hayatta kalmak. Onlarca karakterlerden birini seçin sonra bölümünüzü seçin ve hayatta kalmaya çalışın! Peki ya nasıl oynanıyor? Sadece hareket tuşlarınız yeterli, oyunda yaratıklarla savaştıça XP toplayacaksınız ve her level atladığınızda oyun limitinize ulaşana kadar size silah ve yardımcı silahlar ve bunların geliştirmelerini takdim edecek. Belirli silahların belirli destek eşyaları ile sinerjilerini keşfedin, belki yeterince yaşarsanız evrimlerini de görebilirsiniz. Bu oyun da grafiklerinden anlayacağınız gibi fazla bir sistem gereksinimi yoktur, ama dikkat edin ekranınız silahlarınızdan çıkan partiküllerle dolmaya başlayınca en güçlü bilgisayar bile dizlerine getirilebilir. Aynı zamanda bu oyunu mobil cihanızda da oynayabilirsiniz.

The Binding of Isaac: Rebirth

The Binding of Isaac: Rebirth

Rougelike formatının popüler olmasına sebep olan bu makabre oyun size kabus gibi bir dünya sunmak için elinden geleni yapacak. Peki madem bu kadar zor ve korkunç neden oynayalım? Çünkü rununuz boyunca topladığınız eşyaların karakterinizi nasıl evrilttiğini ve güçlendirdiğini gördükten sonra kendinizi durduramayacaksınız. Delici kan lazerleri, ışık hızında gözyaşı fırlatma, bütün haritayı savaş alanına dönüştüren bomba saldırıları ile beraber bu oyunda yapacağınız kombinasyonlar bitmeyecek. The Bindng of Isaac: Rebirth tonlarca boss ve 21 farklı sona sahiptir ve 500 e yakın farklı eşya içermektedir. Oynanabilecek birbirinden farklı 34 karakter vardır. Bu oyunu bitirmek kolay olmayacak ancak kazandığınız zaman bir tanrı kadar güçlü olacaksınız. 

Brotato

Brotato

Vampire Survivors'u beğendiniz ama keşke daha da casual olsa diye düşündüğünüz oldu mu? İşte Brotato, marketteki en iyi casul roguelike oyun. Oyunu açın seçebileceğinz 38 karakterden birini seçin, silahınızı belirleyin ve oynamaya bakın. İşiniz bittikten sonra istediğniz zaman kaydedip çıkabilirsiniz. Her biri 20 dakika sürecek runlarınızda her zorlukta bitirdiğiniz run size yeni bir zorluk ve bu zorluklarla beraber daha zor ama eğlenceli bir oyun tecrübesi sunacaktır. İster negatif efekt atan bir büyücü, ister saniyede binlerce mermi atan bir silahşör, ister bütün düşmanları tek yumrukta devirebilecek bir yakın dövüşçü olun. Vampire Survivors'a karşı bir üstünlüğü vardır mouseunuz ile silahınızın nereye nişan alacağını belirleyebiliyorsunuz. Steam de sadece 10.50 TL kaybedeceğiniz bir şey yok!

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Mehmet Semih Özkan
Mehmet Semih ÖzkanZamanının oyun gurmesi. Şimdi indie oyun avcısı.
İlgini çekebilecek diğer içerikler