gamerpazar-sell-banner
Sekiro: Shadows Die Twice Sistem Gereksinimleri

Sekiro: Shadows Die Twice Sistem Gereksinimleri

Sekiro, Dark Souls stüdyosu From Software ve ünlü yönetmeni Hidetaka Miyazaki'nin 2019 yapımı oyunudur. Oyunları Dark Souls ile karşılaştırmak bu noktada çok yaygın bir klişedir ve Sekiro ile bunu yapmak için çoğundan daha fazla neden olsa da, onu ilginç kılan farklılıklardır. Japonya'nın ninja mitolojisini fantastik bir şekilde ele alan Sekiro, Souls serisinden çok daha basit bir aksiyon oyunudur ve size önceden tanımlanmış bir karakter, hikaye ve araç seti sunar. Çok oyunculu öğe yok ve hatta duraklatma özelliği mevcuttur.

Gerçek savaş sistemi daha da büyük bir farklılığa sahiptir. Dark Souls sabrı ve savunmayı vurgularken, Sekiro tamamen saldırganlıkla ilgilidir. "Canlılık" adı verilen çoğunlukla geleneksel bir sağlık çubuğunun yanı sıra hem sizin hem de düşmanlarınız, bir saldırıyı engellediğinizde veya kendi yönünüzü saptırdığınızda tükenen "duruş" adlı ikincil bir ölçere sahip olursunuz. Rakipler, barlardan biri sıfırdayken öldürücü darbelere karşı savunmasız hale gelir ancak duruş genellikle önce biter; bu, risk aldığınız ve saldırıya geçtiğiniz için sizi ödüllendiren heyecan verici, yoğun bir dövüş sağlar. Ayrıca Sekiro, oyunculara göre diğer oyunlara istinaden çok daha zorlu mekaniklere sahiptir.

Oyunun temel yapısı, Dark Souls ile benzerliklerin en belirgin olduğu yerdir. Hala bilmediğiniz bir diyarda çok az rehberlikle ilerliyorsunuz, bir kontrol noktasında ölüp dirildiğinizde ağır bir cezaya maruz kalıyorsunuz. Ancak Sekiro'nun en ilginç yanı, öldükten sonra anında canlanma şansı vermesidir. Bu bir koltuk değneği gibi geliyorsa, değil. O kadar çok öleceksin ki, aynı hayatta iki kez ölme yeteneği aslında pekte şans faktörü gibi gelmemektedir.

Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice Sistem Gereksinimleri

Sekiro: Shadows Die Twice Minimum Sistem Gereksinimleri:
Sekiro: Shadows Die Twice Önerilen Sistem Gereksinimleri:
  • Ram: 4 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K
  • Depolama Alanı: 25 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit | Windows 8 64-bit | Windows10 64 bit

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Fuat Demirkol
Fuat DemirkolYönetim Bilişim Sistemleri tutkunu, 4 yaşından beri oyun oynuyor.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol