gamerpazar-sell-banner
7.1 Surround Kulaklık Nedir?

7.1 Surround Kulaklık Nedir?

7.1 surround ses, farklı açılarda ve mesafelerde sesleri yeniden oluşturabilen ve dinleyicinin bir nesnenin konumunu sesle görselleştirmesini sağlayan bir ses sisteminin ortak adıdır. Bu sistemler, kullanıcıları eksiksiz bir ses deneyimiyle sarmaya yardımcı olan ev sineması yapılandırmalarında ve kulaklıklarda yaygın olarak kullanılır.

7.1 ne anlama geliyor?

7,1 terimi, 8 kanallı çevresel ses sistemlerini tanımlamak için kullanılan ifadedir. Bu sistemin kullanıldığı cihazlar, gelen sesleri sanki 8 yönden ayrı ayrı geliyormuş gibi size yansıtır. Örneğin bir film izliyorsunuz ve karakter sağ üst köşeden bir merdiven çıkıyor, eski teknolojilerde tüm hoparlörlerden eşit ses gelirken 7.1 teknolojisinde sağ üst köşeden daha baskın sesler yansıtılır. Bu sayade gözünüzü kapasanız bile etrafınızda ne olduğunu seslerden anlayabileceksiniz.

7.1 Surround Kulaklık

7.1 teknolojisi kullanmalı mıyım?

Tabi ki evet. Daha iyi bir ses deneyimi ve yapacağınız aktivitelerden daha fazla keyif almanız için ses sisteminizin 7.1 teknolojisini desteklemesini öneririz. 7.1 olarak geliştirilen kulaklıklar, konumsal sesi daha iyi bir şekilde hissetmenizi sağlar. Özellikle CS:GO gibi FPS oyunları oynuyorsanız, 7.1 kulaklıklar, ciddi bir şekilde oyun avantajı sağlayacaktır. Oyun performansını doğrudan etkileyecek yeni nesil kulaklıklar, bu özellikleri nedeniyle daha çok oyuncular tarafından tercih edilmektedir.

Avantajları

Dezavantajları

Film izlerken veya oyun oynarken daha gerçekçi bir yaklaşım.

Seslerin farklı yönlerden gelmesi sebebi ile yeni kullanmaya başladığınızda başınızı sesin geldiği yöne doğru çevirme alışkanlığı.

FPS oyunları oynarken (örneğin CS:GO, Valorant, Rust .vb) rakip oyuncu veya takım arkadaşınızın o an nerede olduğunu ne tarafa gittiğini çıkan seslerden rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.

7.1 Surround kulaklık fiyatları ne kadar?

Ortalama 250 TL den başlayıp 5000 TL gibi fiyatlara 7.1 surround kulaklıklar bulabilirsiniz. Fiyatıyla birlikte kulaklıktan alacağınız verim doğru orantılı şekilde artmaktadır. Oyuncu kulaklıklarının artık neredeyse hepsinde 7.1 teknolojisi kullanılmakta. İyi bir deneyim kazanmak için ortalama 500 TL gibi bir bütçe ayırmalısınız.

gamerpazar 'da 7.1 surround teknolojili kulaklıkları daha uygun fiyata bulabileceğinizi biliyor muydunuz? Hemen bakın.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Burak Kurt
Burak Kurt1997‘de İstanbul ‘da doğdu. MIS bölümü mezunu ve kariyerine yazılım sektöründe devam ediyor. Oldschool MMO oyunlarında usta bir oyuncu.
İlgini çekebilecek diğer içerikler
Discord
Aramıza KatılTopluluğumuza katılarak oyun arkadaşı bulabilir, etkinliklere katılabilirsin!
Abone OlYeni çıkan oyunlara dair haberler ve daha fazlasına erişmek için abone ol