gamerpazar-sell-banner
Instagram Hesap Kapatma
Teknoloji Haberleri

Instagram Hesap Kapatma

   Günümüzde milyonların gerek sosyalleşme gerek haberleşme gerek de iletişim için kullandığı popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram. Kimimiz tüm zamanını burada harcadığı için işini/okulunu aksatıyor kimisi de sorumluluklarını aksatıyor. Bu yüzden Instagram hesabınızı kolay yoldan nasıl kapatacağını/donduracağınızı göstereceğim.

Instagram hesap kapatma/dondurma

   Başlamadan belirtmek istiyorum eğer hesabınızı kapatırsanız bir daha giriş yapamazsınız. Eğer geçici süreliğine vazgeçmek istiyorsanız, dondurma işlemi sizin için daha sağlıklı olacaktır.

   Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek isterseniz buraya tıklayın. Ardından hesabınıza giriş yapın. Hesap güvenliği konusunda endişe duymanızı gerektirecek bir konu değil, yönlendirilen linkler Meta tarafından bizlere sunulmuş güncel linklerdir. Girişinizi sağladıktan sonra önünüze gelecek olan seçeneklerden size en uygun olanını seçin ve tekrardan şifrenizi girin. Tebrikler, artık günlerinizi geçirdiğiniz o sosyal medya hesabı şu an itibariyle yok.

   Eğer ''Hesabım benimle dursun hatta birileri benim profilimi de görmesin ama ben de girmek istemiyorum.'' diyorsanız buraya tıklayın. Yukarı adımları aynen takip ettiğinizde hesabınız diğer kullanıcılara artık ''Instagram Kullanıcısı'' olarak gözükecektir. Bunun bir artı yönü ise size atılan mesajlar atan kişi tarafınca silinmediği takdirde hesabınızı aktif hale getirdiğinizde mesaj kutunuzda olacaktır. Hesabınızı aktif etmek için Instagram uygulamasından veya web sitesinden hesabınıza yine aynı şifre ve kullanıcı adıyla giriş yapabilirsiniz. 

Linklere güvenemeyenler için ise Meta sunduğu bir diğer yöntem ise: (Instagram hesabınızı Instagram uygulaması içerisinden silemezsiniz.)

  1. instagram.com'a herhangi bir cihazdan giriş yapın.
  2. Sağ üst kısımdaki gözüken ikona tıklayın ardından Profili Düzenle'yi seçin.
  3. Beliren ekranda aşağı inin, sağ alttaki Hesabımı Geçici Olarak Kapat seçeneğine tıklayın.
  4. ''Hesabını neden kapatıyorsun?'' sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin.

Eğer hesabınızı dondurma seçeneği henüz gözükmüyorsa bir sebep seçtiğinizden emin olun. 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Alperen Çan
Alperen ÇanAlperen, 10 yılı aşkındır kalem ve kağıtla iç içe. Artık bunu dijitale dökmeye karar verdi çünkü oyun oynama tutkusunu bastıramadı. En sevdiği oyun ise artık kült bir yapım hâline gelen "Metin2".
İlgini çekebilecek diğer içerikler