gamerpazar-sell-banner
Resimden Font Bulma Yöntemi
Teknoloji HaberleriÖneriler

Resimden Font Bulma Yöntemi

Resimden Font Bulma yöntemi

Günümüzde, fontlar birçok tasarım ve reklam çalışmasında kullanılan önemli bir unsurdur. Ancak, bazen bir belgedeki fontun adını bilmek zor olabiliyor veya daha önceki bir çalışmada kullanmış olduğunuz fontu yeniden kullanmak isteyebilirsiniz, ancak orijinal dosyaya erişiminiz yoktur. Bu noktada, resimden font bulmak oldukça işinize yarayabilir. Bu yazıda, resimden font bulmak için kullanabileceğiniz WhatTheFont? Sitesini size anlatacağım.

WhatTheFont? sitesini seçmemin sebebi, diğer sitelerde yaptığım testlerde bazı resimlerdeki fontları bulamamış olmaları. Hatta bazı siteler, resimlerdeki fontları bile göremiyor. Fakat WhatTheFont? hem arayüzünün basitliği hem de Kullanımının kolaylığı, hem de şuana kadar gönderdiğim tüm resimlerdeki fontları bulabilmesi ile oldukça iyi bir resimden font bulma sitesi.

Temelde tüm resimden font bulma araçları aynı şeyi yapar. Bu araçlar, resmi yükleyerek veya URL’sini girerek resimdeki yazıları tarar ve benzer veya eşleşen fontları bulur. Bu sayede beğendiğiniz veya merak ettiğiniz bir fontu kolayca öğrenmenizi ve indirebilmenizi sağlar.

WhatTheFont, derin öğrenme tekniklerini kullanarak, 230.000'den fazla font stili koleksiyonu ile arama yapar ve fotoğrafınızdaki yazı tipleri için en iyi eşleşmeyi bulur. Ayrıca, bağlantılı yazı tipleri ve bir resimde birden fazla font olduğunda bile çalışır. Sadece bir resim yükleyin, tanımlamak istediğiniz yazı tipine tıklayın ve sonuçları görün.

WhatTheFont sitesine gitme için tıklayabilirsiniz.  

  •    Mavi tıklama butonuna basarak resminizi yükleyin.

 

       Resimden Font Bulma

              

  • Seçtiğiniz resimdeki bir yazıyı seçin

 

      Resimden Font Bulma

 

  • Identify font a tıkladıktan aradığınız fontu ve diğer benzer fontları görebileceksiniz.

 

       Resimden Font Bulma

Çalışmalarınızda Kullanmak İçin Font Arıyorsanız Bu Sitelere Göz Atabilirsiniz

  • Google Fonts: Google tarafından sunulan bu site, binlerce font seçeneği sunar ve tümü ücretsizdir. Site, filtreleme ve sıralama seçenekleri sunar ve ayrıca fontları önizleme ve indirme seçeneği sunar.

  • DaFont: DaFont, ücretsiz fontlar sunan bir web sitesidir. Site, her kategoriden binlerce font seçeneği sunar ve kullanıcılar tarafından yüklenen fontlar da dahil olmak üzere geniş bir yelpazede fontlar sunar.

  • Font Squirrel: Font Squirrel, tasarımcılar ve geliştiriciler için yüksek kaliteli ücretsiz fontlar sunar. Site ayrıca fontları filtreleme ve sıralama seçenekleri sunar ve fontların telif hakkı bilgilerini açıkça gösterir.

  • Adobe Fonts: Adobe tarafından sunulan bu site, binlerce yüksek kaliteli font sunar. Site, fontları önizleme, filtreleme ve sıralama seçenekleri sunar ve ayrıca Adobe Creative Cloud aboneleri için entegrasyon özellikleri sunar.

  • FontSpace: FontSpace, ücretsiz fontlar sunan bir diğer web sitesidir. Site, binlerce font seçeneği sunar ve ayrıca fontları önizleme ve indirme seçenekleri sunar.

 

 

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Enis Ay
Enis AyBağımsız bir oyun geliştiricisi ve içerik yazarı.
İlgini çekebilecek diğer içerikler