gamerpazar-sell-banner
Steam'de Çevrimdışı Görünme
SteamTeknoloji Haberleri

Steam'de Çevrimdışı Görünme

Steam, arkadaşlarınızla bağlantı kurmak ve birlikte oynamak için en iyi bilgisayar platformlarından biri olsa da, tek oyunculu oyunlarınızı sürekli pinglere yanıt vermek zorunda kalmadan sessizce oynamak isteyebileceğiniz anlar vardır. Platformun konaklama uygulaması, siz oyundayken ekranda arkadaşlarınızdan gelen mesajları göstermeye devam ediyor ve zorlu bir patron dövüşünün veya rekabetçi bir başlıktaki dereceli bir oyunun ortasındayken biraz dikkatinizi dağıtabilir. Bu nedenle, topluluktaki pek çok kişi Steam'de çevrimdışı görünmek ister, bu nedenle çevrimiçi olsalar bile arkadaşları onları göremez. Bu, onlardan mesaj almalarını ve sürekli açılır pencerelerden rahatsız olmalarını önleyecektir. Ancak pek çok PC oyuncusu, platformda nasıl görünmez görünebileceklerini bilmiyor. Bu nedenle, bugünün kılavuzu, Steam'deki arkadaşlarınıza görünmez görünmek için bazı adımları ele alacaktır . Steam'de çevrimdışı görünmek

Çevrimiçiyken bile Steam'de nasıl görünmez olunur?

Steam'de çevrimdışı veya görünmez görünmek, başarılması hiç de zor bir iş değildir; bu nedenle, müşterinizden çekebilmek için yapmanız gerekenler,

  • PC'nizde uygulamayı açın. Bunu Büyük Resim Modunda veya normal standart modda yapabilirsiniz.
  • Ardından, istemcinin üst kısmındaki menü çubuğuna gitmeniz ve oradan Arkadaşlar simgesini seçmeniz istenecektir.
  • Ardından Arkadaş Listesini Görüntüle'yi seçerek, profiliniz için istediğiniz görünümü ayarlama seçeneğine sahip olacaksınız.
  • Oradayken, kullanıcı adınızın yanında bir açılır menü sağlama seçeneğini ve ardından Görünmez'i tıklamanız gerekir.

Görünümünüzün "Görünmez" seçeneğini belirledikten sonra, çevrimiçi ve çok oyunculu bir oyun içinde olsanız bile platformdaki tüm bağlantılarınıza çevrimdışı görüneceksiniz.

Ek olarak, Görünmez görünüm, listenizdeki diğer kişilerle mesajlaşmanızı ve etkileşimde bulunmanızı engellemez. Çevrimiçi varlığınızdan veya oyun içi durumunuzdan haberdar olmayabilecek diğerlerinden gizli kalırken, iletişim kurmak istediğiniz kişilerle özgürce sohbet edebilirsiniz.

Steam'de çevrimiçi görünmek

Steam'de çevrimiçi görünmek nasıl?

Arkadaş listenizdeki herkese bir kez daha görünür olabilmek için yukarıdaki adımları tekrar uygulamanız gerekecek. Arkadaş listenize, profil görünümünüze gidin ve Görünmez durumunu Çevrimiçi olarak ayarlayın.

Bu, listenizdeki diğer kişilerin platformda tekrar aktif olduğunuzu bilmesini sağlayacaktır.

Beğendiysen içeriği paylaş:
Facebook Paylaş
Telegram Paylaş
WhatsApp Paylaş
Burak Kurt
Burak Kurt1997‘de İstanbul ‘da doğdu. MIS bölümü mezunu ve kariyerine yazılım sektöründe devam ediyor. Oldschool MMO oyunlarında usta bir oyuncu.
İlgini çekebilecek diğer içerikler